تاریخچه نسل های موسیقی کانتری

همانطور که در مطالب پیشین گفته شد، موسیقی کانتری از سبک های مهم می باشد که محبوبیت بالایی دارد.اصطلاح موسیقی کانتری امروزه برای توصیف بسیاری از سبک ها و زیرشاخه ها استفاده می شود. ریشه موسیقی کشور در موسیقی محلی طبقه کارگر آمریکایی آمریکایی یافت می شود.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با نسل های موسیقی کانتری بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه نسل های موسیقی کانتری

این موسیقی از موسیقی محبوب آمریکایی و موسیقی محلی آمریکایی الهام گرفته است که ریشه در موسیقی سلتیک ، تصنیف های سنتی انگلیسی ، آهنگ های گاوچران ، کریدو ، موسیقی آفریقایی-آمریکایی ، موسیقی محلی فرانسه و دیگر سنت های موسیقی محلی داشت.

تاریخچه نسل های موسیقی کانتری
تاریخچه نسل های موسیقی کانتری

تاریخچه :

نسل اول موسیقی کانتری (۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰)

جیمی راجرز بعنوان پدر موسیقی کانتری شناخته می شود که در کارنامه ی خود سری آهنگ هایی بنام آوازه خان آبی داشت که تگ آهنگش با بیش از یک میلیون فروش از پرفروشترین های زمان خود بوده است.

نسل دوم موسیقی کانتری (۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰)

در این دوران که مصادف با دوران رکود اقصادی بزرگ در جهان بود فروش آثار موسیقی به شدت کاهش یافت اما با همه گیر شدن استفاده از رادیو ، این رسانه بعنوان منبعی پرطرفدار در سرگرمی های روزانه مردم بشمار می رفت.

نسل سوم موسیقی کانتری (۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰)

در این دوران خوانندگان کابوی و همچنین رقص غربی به موسیقی کانتری راه پیدا کردند. از مهمترین خوانندگان کابوی این دوران می توان به روی راجرز ، جین اتری و گروه پسران پیشگام اشاره کرد.

نسل چهارم موسیقی کانتری (۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰)

در این دوران موسیقی کانتری شاهد ورود برخی از ژانرهای فرعی دیگر همچون Red Dirt و Outlaw country بود. این ژانرها خود مشتق شده از موسیقی غربی سنتی و هانکی تنک بودند.

از دیگر زیر شاخه های موفق سبک کانتری که در این دوران به رشد رسید می توان به سبک پرطرفدار کانتری پاپ اشاره کرد که برخی از خوانندگان موفق با آلبوم های پرفروشی را در خود می بیند خوانندگانی مانند : جان دنور ، برادران بلامی ، لیندا رانستد (برنده ی ۱۱ جایزه گرمی)

نسل پنجم موسیقی کانتری (۱۹۹۰ تا این لحظه)

نسل پنجم دوران طلایی خوانندگان زن سبک کانتری بود که آلبوم های آنها به موفقیت های چشمگیری دست یافتند ، ریبا مک اینتایر از خوانندگان موفق این نسل می باشد که در برخی از محافل موسیقی از او بعنوان ملکه ی کانتری نام برده می شود.

هنرمندان معروف موسیقی کانتری :

جیمی راجرز، ورنون دالهارت، روی آکوف، جانی کش، فلوید کرامر در دسته‌ی هنرمندان سرشناس ژانر کانتری جای می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.