بیو گرافی امین بانی

چندی پیش موسیقی سریال خانگی شهرزاد با نام چه کردی به صورت فراگیری مورد پسند مردم واقع شد.خواننده این ترانه زیبا جوانی به نام امین بانی است .در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با بیوگرافی امین بانی ، خواننده محبوب و نوظهور بیشتر آشنا شوید.

بیو گرافی امین بانی

امین بانی در (۱۶ دی ۱۳۶۲) در اصفهان متولد شد. از ۷ سالگی علاقه اش را به موسیقی نشان داد. امین خواهرزاده کریم سماوی از خوانندگان قدیمی ایرانی می باشد که با اشاره به صدای ارثی خود می گوید همین صدای دلنشین دایی باعث ورودش به خوانندگی شد.

امین بانی در یک خانواده ۵ نفری به دنیا آمده است. یک خواهر متولد سال ۶۱ و یک برادر متولد سال ۵۲ دارد، او همواره از حمایت خانواده صحبت می کند و می گوید هنوزم که هنوزه وقتی می خوانم مادرم گریه می کند.

بیو گرافی امین بانی

ازدواج و همسر:

امین بانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد ، انتشار برخی عکس های او با همکاران و هنرمندان با عنوان همسرش کذب بوده و صحت ندارد.

نسبت با بهنام بانی

امین بانی اهل اصفهان با بهنام بانی که اهل دامغان سمنان می باشد و هر دو از خوانندگان نوظهور و پرطرفدار هستند هیچ نسبت فامیلی با یکدیگر ندارند.

شهرت صدا

در سال ۱۳۸۳ انتشار یک ویدیو کلیپ کوتاه بی کیفیت در یک دورهمی دوستانه در باغی خیلی زود صدای او را به گوش همگان رساند .با اینکه انتشار این کلیپ ناخواسته بود اما بخاطر کیفیت پایین و چهره امین بانی بسیاری فکر کردند او یک هنرمند افغانستانی است

اوج شهرت با شهرزاد

امین بانی در سال ۹۷ با قطعه زیبای چه کردی در سریال شهرزاد طوفانی به پا کرد، این آهنگ به شدت دیده شد و محبوبیت و شهرت او بیشتر از قبل شد. او همچنین تیتراژ سریال از سرنوشت را نیز برعهده داشت که در سه فصل بروی آنتن رفت.

امین باقی در مورد خودش می گوید : با چند ساز به طور خود آموز  آشنا هستم که از جمله سازهاى مورد علاقه ام گیتار و پیانو می باشد، خواندن را از شش سالگى بعلت تشویق خانواده و اطرافیان شروع کردم ولى تا کنون هیچ آموزشى ندیده ام.

فعالیت جدى

فعالیت جدى خود را با دوست عزیزم آقاى احسان جعفرى شروع کردم که ایشان به مانند برادر، مدیریت تمام فعالیت من را در دست و حمایت می کردند تا اینکه در سال ٩٣ با استاد علیرضا افکارى آشنا شدم که مدیریت بخش هنرى را ایشان به عهده گرفتند.

تاکنون دو کار به کمک این عزیز و کادر مورد نظرشان فراهم کردیم که بدین طریق موزیک اول به اسم پائیز و موزیک دوم به نام ثانیه ها منتشر شد، در ضمن موزیک ثانیه به تیتراژ مسابقه ثانیه ها با اجرای داریوش کاردان که در شبکه دوم سیما پخش می شد تعلق گرفت.

2 thoughts on “بیو گرافی امین بانی

  1. به نام خدای متعال
    باید بمونم سر کار خودم. باید که بخرم زمستان بهار خودم. باید بگریم مثل ابرکی. بریزم روی گل و خار خودم. باید که پله باشم برای فرار خودم. شبونه گل ببرم روی مزار خودم. انگار مایی نیست و منم عزای خودم. ببین اینجاست مزار و دار خودم. چرا که ما دید من بیخود خودم. اینم نمی‌نویسه فقط خودکار خودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.