بیوگرافی همایون شجریان

چهارمین فرزند استاد شجریان ،همایون شجریان می باشد.همانطور که استاد شجریان در رمینه موسیقی بسیار شناخته شده و از میراث فرهنگی ایران به شمار می رود، هنر همایون نیز قابل تمجید است.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با بیوگرافی همایون شجریان بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی همایون شجریان

همایون شجریان موسیقی‌دان، خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی تلفیقی، آهنگساز و نوازندهٔ تنبک و کمانچه در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران در خانواده‌ای سرشار از موسیقی متولد شد.

وی فارغ التحصیل کنسرواتوار موسیقی تهران است، همایون شجریان سه خواهر تنی بنام فرزانه ، افسانه و مژگان و یک برادر ناتنی بنام رایان دارد. همایون شجریان چهارمین فرزند، محمدرضا شجربان است. نام مادر همایون و همسر اول محمدرضا شجربان فرخنده گل افشان می باشد.

وی از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم داشت تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد.

او نزد اساتیدی چون محمدرضا شجریان، حمیدرضا نوربخش، جمشید محبی، اردشیر کامکار و ناصر فرهنگ‌فر تعلیم دید.وی از ده‌سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به‌صورت فشرده فراگرفت.

 

ازدواج و طلاق

همایون شجریان در سال ۱۳۷۵ با گیتا خوانساری ازدواج کرد و بعد از دوازده سال صاحب دختری به نام یاسمن شدند. وی در سال ۱۳۹۴ به صورت رسمی از همسر خود گیتا خوانساری جدا شد.

همراهی با پدر

همایون شجریان از سال ۱۳۷۰ به‌همراه محمدرضا شجریان در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها به هم‌خوانی با پدرش پرداخت. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر همایون شجریان تنبک نوازی را بر عهده داشته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *