بیوگرافی مهرداد بران

مهرداد بران نوازنده ؛ رهبرارکستر و آهنگساز ایرانی است. او آهنگ «سر اومد زمستون» را در آبان ۱۳۵۷ با الهام از یک ترانه محلی ارمنی با شعری ازسعید سلطان پور تنظیم کرد. در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این هنرمند برجسته بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی مهرداد بران

مهرداد بران با نام اصلی مهرداد رنجبران در تهران متولد شد . در کودکی، خانواده‌اش در همسایگی حسن شهباز زندگی می‌کردند واین آشنایی موقعیتی برای او فراهم کرد که در نه سالگی با مصطفی کمال پورتراب آشنا گردد.

پورتراب با آموزش و تشویقهایش باعث می‌گردد تا مهرداد به سوی هنرستان عالی موسیقی   هدایت شود. مهرداد بران پس از دریافت دیپلم ویلنسل از هنرستان عالی موسیقی  در تهران جهت ادامه تحصیل راهی آمریکا شد.در آمریکا وی از دانشگاه میزوری موفق به دریافت لیسانس نوازندگی ویلونسل شد .

پس از آن برای مقطع فوق لیسانس در رشته ویلونسل و رهبری آواز گروهی به دانشگاه کاتولیک درواشینگ ؛ دی سی رفت  . وی پس از دریافت مدرک فوق لیسانس به مطالعاتش در زمینه موسیقی ادامه داد، به گونه ای که چند سال بعد ازدانشگاه ایندیانا در آمریکا در مقطع  دکترا فارغ التحصیل گردید.

عضویت در ارکسترسمفونیک تهران

مهرداد بران دردوران دبیرستان وقبل ازعزیمت به آمریکا با آنکه بسیارجوان بود، به عنوان نوازنده ویلونسل به عضویت ارکسترسمفونیک تهران درآمد.

او در سال های دانشجوئی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس عضوکنفدراسیون محصلین و دانشجویان ایرانی بود  .

بران در سال ۱۹۸۵ برای رهبری ارکستر پاریزین در پاریس راهی فرانسه  گردید و از آن زمان به بعد ساکن این کشور است.

او سال‌ها به عنوان نوازنده ویلونسل با ارکستر پاریس، ارکستر لیل دو فرانس و … همکاری داشته و حدود بیست و هشت سال نیز به تدریس در کنسرواتوارهای سِوران و لَنی در حومه پاریس پرداخته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.