بیوگرافی محمد اصفهانی

محمد اصفهانی از خوانندگان محبوب معاصر می باشد که تحصیلات خود را در زمینه پزشکی به پایان رسانده و به عرصه موسیقی نیز وارد شده است.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با بیوگرافی دکتر محمد اصفهانی آشنا شوید.

بیوگرافی محمد اصفهانی

محمدمهدی واعظی معروف به محمد اصفهانی  خواننده ؛ آهنگساز پاپ و سنتی ایرانی و دارای گواهینامه درجه یک هنری در رشته خوانندگی موسیقی سنتی ایرانی است. پدر محمد اصفهانی اهل اصفهان بودند و مادر ایشان متولد تهران هستند.

پدرمحمد اصفهانی وقتی زمزمه و صداهای محمد را شنیدند و تشخیص دادند که می تواند بخواند سعی کردند با راهنمایی و سوق دادن وی به سمت قرآن کریم به خواندن وی شکل و جهت ببخشند.

محمد اصفهانی از اوان کودکی قرائت قرآن کریم را به سه روایت نزد اساتید وقت آموخته و از شیوه های مختلف این فن به ویژه شیوه استاد "مصطفی اسماعیل" بهره مند شده است. تاکنون در محافل مهم بسیاری از حضور دکتر اصفهانی برای قرائت قرآن استفاده شده است.

تحصیلات محمد اصفهانی

محمد اصفهانی با رتبه ۱۷۶ کنکور در رشته پزشکی در تهران مشغول تحصیل شدند و سر انجام در سال ۱۳۷۶ فارغ التحصیل در رشته دکترای پزشکی در طب عمومی شدند. محمد جوان بواسطه دایی خود که اهل هنر و از علاقه مندان سرسخت موسیقی است به آقای شجریان معرفی شدند و ایشان گفتند که صدای شما به درد آواز می خورد. بعدها با آقای فریدون شهبازیان آشنا شدند و ایشان محمد اصفهانی را به سمت موسیقی پاپ سوق دادند.

 

شروع کار حرفه‌ای محمد اصفهانی

 

محمد اصفهانی با بهره‌مندی از مکتب محمدرضا شجریان و علی جهاندار موسیقی ایرانی آموخت. سپس ازاساتیدی چون همایون خرم، فریدون شهبازیان و بابک بیات در زمینه تصنیف‌خوانی، ترانه و زیبایی‌شناسی در الحان موسیقی ملی ایران بهره‌برد. محمد اصفهانی ابتدا با اجرای آثاری روی اشعار شعرای معاصر مانند فریدون مشیری و همچنین اجرای تیتراژ سریال، پا به عرصه خوانندگی گذاشت.

همکاری با ارکستر ملی

 

با انتخاب فریدون شهبازیان به عنوان رهبر جدید ارکستر ملی ایران، محمد اصفهانی به عنوان خواننده ارکستر ملی معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.