بیوگرافی ارسلان کامکار

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

ارسلان کامکار نوازندهٔ سازهای بربط و ویولن بوده و در زمینه آهنگسازی نیز فعالیت می نماید. در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با ارسلان کامکار بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی ارسلان کامکار

ارسلان کامکار در دوم دی‌ماه سال ۱۳۳۹ در سنندج به دنیا آمد. او مقدمات موسیقی را نزد پدرش، حسن کامکار، فراگرفت. وی در خردسالی در سنندج با گروه‌های مختلفی که توسط پدرش سرپرستی می‌شد، به اجرای کنسرت می‌پرداخت.

ارسلان کامکار، پس از چندی به تهران سفر کرد و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فراگیری موسیقی را ادامه داد.

همکاری با ارکستر سمفونیک تهران

وی پس از تکمیل دروس موسیقی، به عنوان نوازنده ویلون، همکاری‌اش را با ارکستر سمفونیک تهران آغاز کرد. او هم‌اکنون یکی از اعضاء این گروه و مایستر ارکستر سمفونیک تهران است.

البته او همزمان، مایستر ارکستر فیلارمونیک کردستان نیز می باشد. ارسلان کامکار به خاطر فعالیت های هنری برجسته اش موفق شد در سال ۱۳۹۲ ، مدرک درجه ی یک هنری به او اعطاء شد.

 به دلیل استعداد فراوانی که در زمینه ی موسیقی دارد همیشه کلاس های او پرطرفدارترین کلاس های موسیقی می باشند. از برجسته ترین شاگردهای او می توان به مریم ابراهیم پور، روزبه بختیاری ؛سینا جهان آبادی  وگلریز زربخش اشاره کرد.

در واقع استعداد موسیقی ارسلان کامکار فقط در زمینه ی موسیقی بزرگسالان نیست. او همچنین ﺁثاری در زمینه ی موسیقی کودکان دارد که از جمله ی آن ها می توان به موسیقی متن تئاترهای سبز در سبز، بابابزرگ و ترب، شش جوجه کلاغ و روباه، کارآگاه ۲ و موسیقی فیلم تنبل قهرمان اشاره نمود.

فعالیت های موسیقی ارسلان کامکار

ارسلان کامکار علاوه بر نواختن ویولون کلاسیک و بربط حرفه ای، در عود نوازی هم چیره دست است و این ساز را هم به صورت حرفه ای می نوزاد. او علاوه بر مایستر بودن دو ارکستر سمفونیک بزرگ، از اعضای اصلی گروه کامکارها که سرپرستی آن را پدرش دارد می باشد.

از نواختن ساز عود تا ویولون

ارسلان کامکار، اولین عضو از اعضای خانواده ی کامکارها است که علاوه بر نواختن یک ساز ایرانی یعنی عود یک ساز غربی یعنی ویولون هم می نوازد.

از او که در مورد نواختن این دو ساز می پرسند. می گوید به خاطر پدرم بود که به نواختن این دو ساز، روی آوردم. ساز اصلی پدرم، ویولون بود. و خودشان به من نحوه ی نواختن ساز ویولون ایرانی به سبک استاد صبا را آموختند.

ارسلان کامکار

 اما به دلیل اینکه در آن دوره، در گروه ما نوازنده های ویولون زیاد بودند لذا تصمیم گرفتم نواختن عود را بیاموزم و به نواختن این ساز، مشغول شدم.

دقیقا بعد از انقلاب اسلامی وارد ارکستر سمفونیک تهران شدم و در آن جا به نواختن ویولون غربی پرداختم و در کنار این کار، در گروه خودمان، عود می نواختم.

آثار ارسلان کامکار:

وی آثار متعددی را پدید آورده که برخی از آن ها عبارتند از: به یاد علی اصغر کردستانی، زردی خزان، سوئیت سمفونیک افسانه سرزمین پدری ام، سرود ایران، شوریده دل، سوئیت سمفونیک کردی، کنسرتینو کمانچه (با همکاری اردشیر کامکار)، شباهنگام (با همکاری هوشنگ کامکار روی اشعار نیما یوشیج)، جادۀ ابریشم، موسیقی متن فیلم مادر( به کارگردانی علی حاتمی) موسیقی متن فیلم آواز های سرزمین مادری ام (به کارگردانی بهمن قبادی)، آلبوم خاک، نغمۀ خراسانی، نغمۀ صلح و آلبوم ئه وین.

اوبرای کودکان نیزموسیقی متن تأترهای سبزدرسبز، شش جوجه کلاغ و روباه، کارآگاه ۲، بابا بزرگ و تُرُب و موسیقی فیلم تنبلِ قهرمان (تماماً به کارگردانی بهروز غریب پور) را ساخته است..

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.