بیوگرافی آندره ریو

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

آندره ریو با نام کامل آندره  لیون ماری نیکولاس ریو در ۱ اکتبر ۱۹۴۹ و در ماستریخت دیده به جهان گشود.وی  نوازندهٔ ویلن و رهبر ارکستر هلندی است. او بیشتر برای ایجاد گروه ارکستر یوهان اشتراوس شناخته می‌شود.در اداه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این نوازنده به نام و برجسته بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی آندره ریو و تولد در خانواده ای موسیقی دان

وی از کودکی با موسیقی آشنا بود. اندره در یک خانوادهٔ مسیحی، که همگی موسیقی‌دان بودند، متولد شد. پدرش رهبر ارکستر بود و آندره نزد او از ۵سالگی شروع به نواختن پیانو و ویلن کرد و در نوجوانی با اجرای قطعهٔ والس، ذوق و استعداد خود را نشان داد. او بعدها به‌عنوان یک ویولنیست به ارکستر سمفونی لیمبورخ پیوست.

بیوگرافی آندره ریو

دریافت درجهٔ پریمیر پریکس

یادگیری ویلن را در کنسرواتوار سلطنتی لیژ و آکادمی موسیقی ماستریخت ادامه داد. وی همچنین در آکادمی موسیقی بلژیک نیز زیر نظر آندره گرتلر درس گرفت و توانست درجهٔ پریمیر پریکس (Premier Prix) را از کنسرواتوار سلطنتی بروکسل بگیرد.

سرود مهتاب

آلبوم سرود مهتاب یکی از بهترین کارهای اوست. آندره ریو در سال ۱۹۸۷ ارکستر سمفونی یوهان اشتراوس را با ۱۲ نفر تأسیس کرد و اکنون بین ۸۰ تا ۱۵۰ نفر موزیسین با او همراهی می‌کنند.

آندره ریو و ارکستر اشتراوس قطعات کلاسیک و موزیک والس را به تورهای بین‌المللی برده و به‌عنوان یکی از موفق‌ترین گروه‌های کلاسیک دنیا شناخته می‌شوند. بازنوازی قطعه‌های مشهور کلاسیکِ او در حدود ۱۰ میلیون نسخه در ۳۰ کشور دنیا ارائه شده‌است.

آندره ریو سعی می کند نه تنها آثار کلاسیک ، بلکه آهنگهای محلی را نیز در کارنامه ارکستر بگنجاند و بدین ترتیب به ریشه های فرهنگ اقوام مختلف اشاره کند.

استقبال پس از انتقاد

بیوگرافی آندره ریو

همانطور که گفته شد در سال ۱۹۸۷ ، آندره ریو رهبر ارکستر یوهان اشتراوس شد که متشکل از دوازده نوازنده بود. از آن زمان ، دوره جدیدی در زندگی نوازنده آغاز شد.

او شروع به معرفی عناصر نمایش در کنسرت های ارکستر کرد.

 منتقدان بلافاصله به او حمله کردند و رهبر ارکستر را متهم کردند که آثار کلاسیک را به تجارت نمایش تبدیل کرده است.

ریو در اسخ به این انتقاد گفت که او ملودی ها را تغییر نداده است ، بلکه فقط عناصر بصری را به اجرا اضافه کرده است. به عنوان مثال ، صحنه هنگام کنسرت ریو دارای تزئینات باشکوهی بود و دختران ارکستر با لباس مجلسی زیبا نقش آفرینی می نمودند.

کم کم همه به سبک جدید اجرای موسیقی کلاسیک عادت کردند و کنسرتهای ارکستر یوهان اشتراوس محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.