کدام انیمیشن ها بهترین موسیقی متن را داشته اند؟

انیمیشن اگرچه به طور کلی با هدف کودکان ساخته می شود اما دنیای انیمیشن حد و مرز ندارد و بزرگسالان بسیار زیادی نیز به این سبک از فیلمسازی علاقه مند هستند.موسیقی در انیمیشن بسیار مهم است به همین علت در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام قصد داریم به شما بگوییم که کدام انیمیشن ها بهترین موسیقی متن را داشته اند؟با ما همراه باشید.

کدام انیمیشن ها بهترین موسیقی متن را داشته اند؟

موسیقی متن که یکی از ارکان مهم انیمیشن و به طور کلی دنیای فیلم به شمار می‌رود هم از این تغییر مرحله مصون نمی‌ماند. فضا و شخصیت‌های کارتونی و از سویی دیگر محتوا و مفهوم اثر، آهنگساز را به چالش می‌کشد و سبب می‌شود با نگاهی کاملا متفاوت به آنچه که در فیلم های زنده داشته‌اند پا در جهان انیمیشن بگذارند.

کدام انیمیشن ها بهترین موسیقی متن را داشته اند؟
کدام انیمیشن ها بهترین موسیقی متن را داشته اند؟

شاهدخت و قورباغه

این فیلم این اواخر به خاطر قرار دادن نماد آن در پارک والت دیزنی دوباره سر زبان‌ها افتاده، اما موسیقی فیلم هم واقعاً رؤیایی است. تیانا به یک قورباغه تبدیل شده اما حتی این شرایط هم مانع رسیدن او به رویایش که داشتن یک رستوران است نمی‌شود. پیام مهم فیلم همین است.

داستان اسباب بازی

چندگانه “داستان اسباب بازی” درباره دوستی است. رقابت اولیه میان باز و وودی به دوست دیرینه‌شان بدل می‌شود. همین موضوع درباره دوستی میان اندی و اسباب بازی‌هایش هم صدق می‌کند. آهنگ و موسیقی پایانی فیلم است که این دوستی و تغییر را نشان می‌دهد.

آلیس در سرزمین عجایب  

در انیمیشن اصلی آلیس در سرزمین عجایب این اهنگ به «رژه‌ی سرباز‌های کارتی» مشهور است. فضای آهنگ شمارا یاد دوران مدرسه و زمانی که در مدرسه آواز می‌خواندین می‌اندازد و همچنین این صحنه با یکی از عجیب‌ترین سکانس‌های بصری گره خورده است

مولان

یک آهنگ خاص درباره زمانی که مولان انعکاس خود را در هیبت مردانه دیده و احساس می‌کند خود واقعیش را پیدا کرده است. مولان می‌خواهد ثابت کند زنان هرکاری که دوست دارند می‌توانند انجام دهند. این آهنگ نشان می‌دهد که چقدر گم شده و این تصمیم باعث می‌شود خود واقعیش را پیدا کند و مبارز درونش را آشکار نمایند.

هرکول 

این همان موزیکی است که «مگ» هنگام قایم کردن عشقش از هرکول می‌‌خواند و احساساتش را با ما در میان می‌گذارد. این آهنگ بعد از منتشرشدن انیمیشن هرکول بسیار محبوب شد. در سال ۱۹۹۷، Susan Egan قبول کرد تا عشقش را بپذیرد و آن را فریاد بزند و این موزیک زیبا را بسازد.

پری دریایی

فیلم‌های کلاسیک دیزنی آهنگ‌ها و موسیقی دلنشینی دارند، اما هیچکدام از آنها به اندازه موسیقی این فیلم دلنشین و ماندنی نبود.

دیو و دلبر

پرنس خشمگین و نفرین شده‌ که خودش را در اتاقش زندانی کرده است صدای کارکنان قلعه‌ی خود را می‌شنود که برای Belle آواز می‌خوانند. این آهنگ در واقع بیانگر گذشته و حال غمگین افراد قصر است که ترکیب شدنش با یکی از بهترین طراحی‌های تصویری دیزنی، باعث شده یکی از به یاد ماندنی‌ترین سکانس‌های انیمیشن دیزنی باشد.

کوکو

این فیلم پیکسار درباره خاطرات است. خاطرات خانواده‌ای که زندگی میگوئل را رقم زده‌اند. به همین دلیل در این فیلمی پر از عناصر عاطفی و خاطرات انسانی موسیقی نقش مهمی دارد. زیرا مضامین مختلف را نشان می‌دهد.

صد و یک سگ خالدار

Cruella یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های منفی دیزنی است. زنی که همیشه پالتو‌هایی از جنس پوست سگ می‌پوشد و حالا قرار است برای پالتوی خال‌خالی جدیدش چندین سگ کوچک را قربانی کند. این موزیک بیشتر درباره‌ی شخصیت Cruella و اینکه چه انسان پلیدی است توضیح می‌دهد.

منجمد ۱

این آهنگ سال‌هاست که به نماد طرفداران جوان دیزنی تبدیل شده، زیرا لحظه مهمی از زندگی السا را نشان می‌دهد که تصمیم می‌گیرد همان کسی که دوست دارد باشد. این آهنگ تعلق خاطر به یک جا و درک قدرت‌های درونی خویشتن را نشان می‌دهد. همین موضوع است که روایت را پیش می‌برد.

منجمد ۲

در این فیلم مضامین فیلم قبلی ادامه یافته و السا متوجه می‌شود هنوز در جهان جای خودش را پیدا نکرده است. ماجراجویی‌های او با تلاشش برای یافتن جواب آغاز می‌شود. این موسیقی ماجراجویی‌های او را نشان می‌دهد. از آنجاییکه فیلم عناصر گیج کننده‌ای دارد این موسیقی همه را به نمایش می‌گذارد.

علاءالدین

زندگی علاءالدین پس از دیدن پرنسس یاسمن عوض شد و از توی خیابان‌ها به قصر رسید. در لحظه‌ای از فیلم مشخص است که رابطه‌شان عوض شده. این موسیقی در پس زمینه صحنه پرواز قالیچه پرنده، درحالی که دو عاشق روی آن نشسته‌اند، پخش می‌شود. این اولین بار است که به همسر آینده‌اش اعتماد می‌کند و به آرزوهای بزرگش فکر می‌کند.

پوکاهانتس

در پوکاهانتس ما شاهد عشق دیوانه‌وار John Smith به دختری هستیم که همراه با یک راکون از کوه پایین می‌رود در رودخانه‌های وریجینیا شنا می‌کند. دیزنی داستان رومنس پوکاهانتس را، که در واقع از ابتدا تا انتها یک تراژدی بسیار غم‌انگیز است، تبدیل به یک داستان عاشقانه‌ی شیرین می‌کند. شعری پوکاهانتس بعد از ملاقات با John Smith می‌خواند بسیار زیباست و درونش از مفاهیم زیبایی مانند صلح و طبیعت و هارمونی سخن می‌گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.