موسیقی کلاسیک غربی و پاپ

اسلایدر-موسیقی کلاسیک غربی

موسیقی کلاسیک غربی که به عنوان موسیقی کلاسیک شناخته می‌شود، شما را باهوش‌تر می‌کند. اگرچه موسیقی کلاسیک به واقع حجم مغز شما را بزرگتر نمی‌کند اما ساختار منظم آن ذهن شما را تازه می‌نماید. در مقابل موسیقی‌های غیر اصیل که باعث ایجاد احساساتی مانند اضطراب و بی‌نظمی می شوند، موسیقی کلاسیک منظم و هوشمند است.

هوشمند به دلیل اینکه هوش سرشاری برای ساختن یک قطعه کلاسیک لازم است. هر جزء کوچک آن به طور دقیق با جزئی دیگر جفت و جور می شود و هر ضرب و نت آن در جای هارمونیک خود قرار گرفته است. یک قطعه عالی موسیقی کلاسیک، هوش سرشار سازنده آن را متبلور کرده و محیطی صلح آمیز و منظم را خلق می‌کند که برای مکانهای آکادمیک و همینطور تفکر منطقی ایده آل است.

موسیقی کلاسیک تجربه‌های عاطفی شما را غنا می‌بخشد. غالباً انواع موسیقی‌ غیر اصیل، یکنواخت و یکسان به نظر می‌رسد و دو نوع احساس یکسان را بازگو می کند: شادمانی برای عشق و غم و اندوه برای جدایی. اما زندگی حقیقتی برتر از این دو احساس است.

بیان صدها احساس مختلف

موسیقی کلاسیک تنوع و گوناگونی بیشتری دارد و صدها احساس مختلف را بیان می کند. گوش فرا دادن به یک قطعه خاص به شما یک احساس خاص را القاء می کند. یک قطعه خوب موسیقی در زمانی مناسب قدرت فوق‌العاده‌ایی را در بر دارد.

موسیقی کلاسیک خلاقیت را القاء می کند و الهام بخش است. رسانه های الکتریکی دنیای امروز را احاطه کرده است و ما زمان کمتری را به خلاقیت و زمان بیشتری را به مصرف می پردازیم. موسیقی به تنهایی به شما نمی‌آموزد که چگونه یک کارت را طراحی کنید، یا یک شعر بسرایید و یا یک صندلی بسازید اما موسیقی به شما ایده یا الهام می‌دهد.

همانطور که گفته شد،گوش دادن به این سبک دهن شما را خلاق می کند و فراگیری آن اثری دوچندان بر روی کارکرد ذهن خواهد داشت.

بهترین مرکز موسیقی کلاسیک غربی و پاپ در تهران

آموزشگاه موسیقی الهام یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز آموزش موسیقی در شرق تهران و بهترین مرکز موسیقی کلاسیک غربی و پاپ در تهران می باشد که با استفاده از روش های نوین و اساتید با تجربه توانسته است تا مجموعه ای از بهترین ها را گردهم آورد.

آموزشگاه موسیقی الهام با برخورداری از اساتید مجرب در تدریس موسیقی کلاسیک حرفه‌ای، امکان بهره‌مندی از این نوع موسیقی معنوی و دوست داشتنی را برای علاقه‌مندان فراهم آورده است و به عنوان بهترین مرکز موسیقی کلاسیک غربی و پاپ در تهران آماده خدمت رسانی به هنرجویان عزیز می باشد.

برای آشنایی با اساتید موسیقی کلاسیک غربی آموزشگاه الهام از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

ایوت گریگوریان
پیانو

ایوت گریگوریان متولد سال ۱۳۴۸ می باشد. او که به ساز پیانو بسیار علاقمند بود، رشته هنری خود را در این زمینه آغاز نمود و فارغ‌التحصیل از هنرستان موسیقی می باشد. وی پس از فراگیری تخصصی این ساز ، تدریس پیانو را به عنوان یک حرفه آغاز نمود. گریگوریان از پیش‌کسوتان تدریس حرفه‌ای پیانو می باشد که  از سال ۱۳۶۲ مشغول فعالیت در این حیطه است و او به عنوان مربی با حوصله و مهربان توسط شاگردانش توصیف می‌شود که با آموزشگاه موسیقی الهام نیز در حال همکاری است. وی علاوه بر تدریس ساز پیانو به صورت حرفه ای، به فعالیت های هنری دیگری نیزدر این زمنیه پرداخته است. ایوت گریگوریان اجرای بیش از چند ده رسیتال پیانو در سالهای پس از فارغ‌التحصیلی از هنرستان موسیقی را در رزومه هنری خود به ثبت رسانده است.

نسترن نفریه
پیانو

نسترن نفریه در سال ۱۳۶۲ متولد شد و در زمنیه موسیقی تحصیل خود را ادامه داد و دارای مدرک کارشناسی موسیقی و کارشناسی ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر می باشد. نفریه در مسیر هنری خود ساز پیانو را به عنوان ساز تخصصی انتخاب نمود. همچنین زیر نظر اساتید مجربی چون دکتر مانی جعفرزاده، استاد صراف، استاد ساهاکیان، استاد پناهی به فراگرفتن ساز پیانو و نواختن آن پرداخته است.نسرین نفریه پس از فراگیری پیانو به تدریس علاقه نشان داد و تدریس موسیقی را از سال ۱۳۸۴ آغاز نمود. وی در این مسیر به انجام فعالیت های هنری بسیاری نیز پرداخته است .از فعالیت های او می تئوان به شرکت در کنسرت های متعدد اشاره نمود.نفریه در کنسرت‌های گروه‌های کرال کلاسیک و فرهنگسرای بهمن، رسیتال‌های دانشگاه هنر و گروه‌های مختلف پاپ حضور داشته است.

شهپر مظلومی
پیانو

شهپر مظلومی فعالیت خود در زمینه خوانندگی را در گروه هاى کر و از سال ١٣٧۴ آغاز نمود. سپس نوازندگى پیانو را با آموزش های  نیکان صادقزاده و فرشید سمندرى از سال ١٣٧٢ تا ١٣٨٠ پیش برد. مظلومی، دوره هاى آواز کلاسیک را تحت نظر شادى ابراهیمى ،  شیوا سروش ،هاسمیک کاراپتیان ادامه داد و دوره های مستر کلاس آواز خانم اولین شرکبر از اتریش را نیز گذراند.وی همچنین دوره موسیقی کودک (اریکه ثمر) را تحت نظر ارم هوربد و شهرام کوهستانی به پایان رسانده است. به عنوان خواننده در گروه کر به سرپرستى: شمیم سعادت ،فهیم ممتازى ،هانیبال یوسف( گروه کر مسایا)،فواد حجازی،علیرضا عصار، بهرنگ شگرف کار(گروه کر فرهنگسرای بهمن)، (آریائی نژاد)کر جوانان تالار،نیما فاتحی (گروه کر آوای ماهان)، نیما پناهی ها( گروه کر بل کانتو)،هومن میر عابدینی(گروه یوبال)،پیمان منصوری(گروه کر آیو) اپرای پردیس و پریسا اثرلوریس چکناواریان حضور داشته است و به عنوان خواننده back vocal  با گروه سارا نایینی فعالیت داشته است.

علیرضا شریعتی
پیانو / سلفژ / تئوری موسیقی

علیرضا شریعتی فارغ التحصیل رشته نوازندگی ساز جهانی (پیانو) از دانشگاه هنر تهران میباشد.او موسیقی را از سال ۷۸ و با نوازندگی سنتورآغاز نمود. نواختن یک دوره ردیف های موسیقی ایرانی با ساز سه تار،نوازندگی پیانو نزد علی آزاد ، شهره جلالی قاجار و اقدس پور تراب و بهره بردن از آموزش های شریف لطفی ،حمیدرضا دیبازر،هوشیار خیام ،مرحوم حامد مهاجر، شهرام توکلی ، میلاد عمرانلو ، محمدرضا تفضلی و بدریکوهی ، میلانی را در کارنامه هنری خود دارد. برگزاری کنسرت های مختلف در تالار فارابی ، اندیشه حوزه هنری ، فرهنگسرای ارسباران ، ایوان شمس و شرکت در جشنواره های موسیقی فجر ۸۹ و ۹۰ همراه با گروه کر دیسونانس به رهبری آقای مهدی جاور، کسب مقام دوم در جشنواره ۸۹ ،همکاری با گروه آوازی تهران به رهبری میلاد عمرانلو، همکاری با گروه سرنا هارمونیکا به سرپرستی منصور پاک نژاد، ساخت موسیقی برای انیمیشن های متعدد از جمله فعالیت های هنری وی می باشد.

نسیم دارا
ویولن و ویولا

نسیم دارا از ۱۳۸۳ تدریس ویولن را در تهران آغاز نمود و به مدت پنج سال در آموزشگاه‌های مختلفی همچون آوای مهر، آوای بهار، الهام، ارغوان، چاووش و… به تدریس و تحقیق در مورد شیوه‌های آموزشی پرداخت. پس از آن تدریس ویولن به کودکان را زمینه تخصصی خود قرار داد. وی نواختن ویولن را از ۱۳۷۱ نزد استاد بهروز وحیدی آذر آغاز نمود و بعدها از محضر اساتیدی چون ابراهیم لطفی، دکتر ستاره بهشتی و پانیذ فریوسفی بهره برد. او پس از عضویت در ارکستر فیلارمونیک تهران، به نواختن ساز ویولا در کنار ساز تخصصی خود پرداخت و پس از گذراندن دوره مهندسی کیفیت که به گفته خود او تأثیر زیادی در بالا بردن کیفیت آموزشی کلاس‌های او گذاشت، تصمیم به ادامه تحصیل در رشته نوازندگی سازجهانی گرفت و هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد موسیقی می‌باشد.

وب‌سایت شخصی
فریبا شریف
ویلون

فریبا شریف متولد سال ۱۳۶۹ می باشد . وی فراگیری نوازندگی را از سن هشت سالگی آغاز نموده و نوازندگی ویولن کلاسیک را نزد اساتید؛ سیاوش ظهیرالدینی و دکتر ستاره بهشتی  آموخته و در ادامه به فراگیری تئوری موسیقی ، سلفژ ، فرم و هارمونی نزد اساتیدی مانند سعید علیجانی  و حسین قنبری پرداخته است.  بدلیل علاقه وافر به هنر و آفرینش هنری تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مهندسی معماری به انجام رسانده و به گفته خود از ارتباط و تاثیرگذاری متقابل موسیقی و معماری بهره برده است. وی سابقه نوازندگی ویولن در گروه هایی از جمله ارکستر موسیقی شرق ، ارکستر موسیقی نو  ، ارکستر موسیقی کروما و ... را در کارنامه هنری خود دارد . همچنین در راستای افزایش دانش موسیقیایی از سال ۱۳۹۵ فراگیری  نوازندگی پیانو کلاسیک و مدرن را نزد استاد رزیتا شاکر آغاز نموده است. وی پیرو علاقه شخصی خود به آموزش کودک ،  دوره آموزش نوازندگی ویولن با متد سوزوکی را نزد دکتر ستاره بهشتی گذرانده و در حال حاضر در کنار فعالیت نوازندگی  ، به تدریس نوازندگی ویولن کلاسیک به کودکان (از سه سال) مشغول می باشد.

طناز اسد اللهی
ویولن

طناز اسدالهی فارغ التحصیل هنرستان عالی موسیقی در رشته نوازندگی (ساز ویولن) ،فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته موسیقی(نوازندگی ساز جهانی) از دانشگاه عالی موسیقی تهران (ویولا)، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد نوازندگی ساز جهانی(ویولا) از دانشگاه تهران می باشد. وی فراگیری موسیقی از سن ٩ سالگی و با ساز ویولن آغاز نمود، و نزد اساتیدی چون دکتر ستاره بهشتی، دکتر آذین موحد، مهربانو توفیق، سروش دهبستی، تقی ضرابی، مازیار ظهیرالدینی، دکتر امین هنرمند، محمدرضا تفضلی، دکتر هومان اسعدی، پیام گرایلی، ایمان فخر، پانیذ فریوسفی، Isabel Villanueva و Christian Heinecke بهره برده است. نوازنده ویولا در ارکستر سمفونیک تهران ،نوازنده ویولا در ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبری آرش گوران ، نوازندگی در ارکستر فیلارمونیک به رهبری نادر مشایخی ،کنسرت در کشور آلمان -Osnabruck(2010میلادی) ،ارکستر رودکی به رهبری آرش امینی و نادر عباسی،ارکستر کامراتا به رهبری کیوان میرهادی ،حضور در Performance Art به رهبری امیر کنجانی،ارکستر نیلپر به رهبری نوید گوهری ،ارکستر دانشگاه تهران به رهبری سهراب کاشف و ... را در کارنامه هنری خود دارد.  همچنین تدریس در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد۴۶ موسیقی تهران(ویولن و ویولا)،کسب مقام نخست بخش موسیقی در اولین جشنواره آثار و تولیدات مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر (آبان ۹۱) از دیگر فعالیت های وی می باشد.

مینا آقا رضایی
ویولن

مینا آقا رضایی در سال ۱۳۶۵ متولد گردید. به دلیل علاقه ای که به موسیقی داشت، موسیقی را در سال ۱۳۸۰ و با ساز ویولن، تحت آموزش استاد ارسلان کامکار شروع نمود. سپس در سال ۱۳۸۳ در رشته کارشناسی نوازندگی ویولن دانشکده ی هنرهای زیبا به تحصیل پرداخت. پس از آن در   سال ۹۴  و در رشته نوازندگی  ویولا، مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشکده هنر آغاز نمود.  آقا رضایی، در کلاس های اساتیدی همچون: دکتر آذین موحد، دکترستاره بهشتی، ابراهیم لطفی، علیرضا مشایخی، شاهین فرهت، کیاوش صاحب نسق، علی رادمان، پیام گرایلی، ایمان فخر نیز حضور داشته است. همچنین، آقا رضایی دوره های مستر کلاس های Katherine Murdock و Matthias Buchholz را به پایان رسانده است. مینا آقا رضایی سابقه نوازندگی نیز دارد. وی  فعالیت در ارکسترهای  :نیلپر، آیسو، کروما، اینتر ارکستر، موسیقی نو و آنسامبل قنبری مهر را در کارنامه هنری خود دارد. 

سینا صالحی بنادکی
ویولن

سینا صالحی بنادکی متولد ۱۳۷۹ می باشد. وی فراگیری ویولن را از سال ۸۷ نزد امیر حسین ملک آغاز نمود و تحت نظر پدرام فریوسفی به ادامه آن پرداخت. وی با رتبه ۱۳ کنکور سراسری هنر به دانشگاه هنر راه یافت و دانشجوی کارشناسی نوازندگی ساز جهانی (ویولن) در دانشگاه تهران می باشد. از سوابق هنری او می توان به همکاری با ارکستر آیسو(ایران-اتریش) به رهبری کریستین شولتز، ارکستر گروه کر شهر تهران به رهبری مهدی قاسمی ،آنسامبل اپرای تهران به سرپرستی هادی قضات، ارکستر آرکو به رهبری ابراهیم لطفی،ارکستر جوانان ایران به رهبری آرمان نوروزی، و بابک جهانبخش اشاره نمود.شرکت در مستر کلاس آنا گوتوسا استاد دانشگاه MDW، کاوه دانشمند از ایتالیا، بروکارد تولکه از اتریش، برگزاری ورک‌شاپ نوازندگی ویولن،نوازندگی در ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبری آرش گوران را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

مرتضی قائمی
ویولنسل

مرتضی قائمی متولد سال ۱۳۶۷ می باشد. قائمی موسیقی را با آموزش ساز تار نزد استاد کیوان ساکت آغاز نموده است .وی پس از فراگیری ساز تار ویولنسل را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب نمود و از سال ۱۳۸۹ تا به امروز مشغول فراگیری و نواختن ساز ویولنسل می باشد. مرتضی قائمی ویلون سل را  نزد اساتیدی چون مجید اسماعیلی، آیدین احمدی‌نژاد و خانم ژابیز زربخش فراگرفت است و ما‌‌‌بین این سالها چند دوره مستر کلاس را نیز در کشور ارمنستان و نزد استاد آرام تالالیان به پایان رسانده است. وی همچنین چند دوره کورس تحصیلی را در کشور ایتالیا و دروس هارمونی، فرم و تئوری موسیقی را نزد آقای مهران روحانی گذرانده است. قائمی اکنون به عنوان یکی از مدرسین ساز ویولنسل درآموزشگاه موسیقی الهام مشغول فعالیت می باشد.

علیرضا امان الهی
گیتار کلاسیک

علیرضا امان الهی در سال ۱۳۶۷ و در شهر تهران متولد گردید. امان الهی از همان کودکی به فراگیری موسیقی علاقه نشان داد و به همین علت از سنین پایین فراگیری موسیقی را به صورت جدی آغار نمود و در نهایت در این رشته تحصیلی فارغ التحصیل گردید. وی از دانش آموختگان موسیقی در رشته گیتار کلاسیک از دانشگاه هنر و معماری تهران مرکز است. همانطور که گفته شد علیرضا امان الهی، یادگیری موسیقی را در سن پایین و از سن ۱۵ سالگی با نواختن ساز پیانو آغاز نمود . سپس به نواختن گیتار کلاسیک علاقمند شد و این ساز را نزد اساتیدی چون علی شهرآشوب، افشین ضیائیان و علیرضا تفقدی فراگرفت. امان الهی ، همچنین در هارمونی، کنترپوان و‌ سلفژ از محضر اساتید شهاب شرفی، وارطان ساهاکیان و فرشاد شیخی بهره برده است. 

مهتا شهیدیان اکبر
گیتار کلاسیک و فلامنکو

مهتا شهیدیان اکبر، کارشناس موسیقی و فارغ التحصیل در رشته نوازندگی ساز ایرانی می باشد. وی دوره های پیشرفته آموزش گیتار را نزد استاد سیامک رفیعی، آموزش هارمونی را نزد استاد محمد رضا آذین، دوره سلفژ را نزد استاد عمران لو و آموزش تنبک را نزد استاد کاوه سروریان و آموزش تار را نزد استاد میر احمدی گذرانده است. مهتا شهیدیان اکبر، فعالیت در گروه نوازی فلامنکو با همکاری استاد سیامک رفیعی و استاد کیوان دانشور در تالار فردوسی دانشگاه تهران، اجرا در فرهنگسرای خانواده، اجرا در گروه نوازی در سالن محک دارآباد ، اجرا در موزه دفاع مقدس، گروه نوازی در گروه بانوان به سرپرستی سرکارخانم ندا بهزاد، همکاری با استاد مهدی غفوریان را نیز در کارنامه هنری خود دارد. سابقه تدریس شهیدیان اکبر به سال ۸۵ باز می‌گردد. او در آموزشگاههای مختلف بوده و اکنون به عنوان مدرس در آموزشگاه موسیقی الهام حضور دارد.

حسین زرآینه
گیتار کلاسیک و پاپ

حسین زرآینه متولد ۱۳۶۹ و فارغ التحصیل کارشناس نوازندگی موسیقی جهانی از دانشکده موسیقی دانشگاه تهران بوده و مدرک کارشناسی ارشد آهنگسازی خود را نیز از همین دانشگاه دریافت نموده است. وی دوره گیتار کلاسیک را زیر نظر اساتیدی چون مهرداد پاکزاد،پدرام فلسفی و آیلین ارجمند گذرانده و فراگیری مبانی آهنگسازی و فرم را نیز از حضور اساتیدی چون امین هنرمند،هوشیار خیام،محمدرضا تفضیلی،امیر اسلامی ،کارن کیهانی و... بهره برده است. شرکت در مستر کلاس گیتار کلاسیک پروفسور Wallter Wüdinger و Dietmar Kres ،شرکت در مسترکلاس مباحث آکومپانیمان وموزیکالیته مدرسه عالی موسیقی هامبورگ Brukhard Kehring ،گذراندن دوره کارگاه تربیت مربی موسیقی کودک بانگرشارف-شول ورک را نیز در کارنامه هنری خود دارد. اجرای کنسرت های متعدد دراستان های تهران،کرج،اصفهان و...، کسب مقام اول درمسابقه گیتارتهران ،رتبه دوم آزمون سراسری کارشناسی ارشد از سوابق هنری وی میباشد.

ماهر پورعبیات
گیتار پاپ و گیتار الکتریک

ماهر پورعبیات متولد سال ۱۳۷۲ در شهر اهواز است . پورعبیات اگرچه رشته تحصیلی خود را موسیقی انتخاب نمود اما از همان کودکی در این عرصه قدم نهاده و فراگیری موسیقی را آغاز نموده است. او از سن ۱۳ سالگی شروع به فراگیری موسیقی نمود و کارشناسی موسیقی خود را از دانشگاه هنر و معماری تهران دریافت کرد . ماهر پورعبیات، در مسیر هنری خود از محضر اساتید مجربی همچون علیرضا تفقدی ، فرزاد فخرالدینی ، کامران پنبه اییان ، فرزین طهرانیان ، وارطان ساهاکیان ، فرشاد شیخی ، دکتر محمد سریر ، دکتر حسن ریاحی و اساتید دیگر بهره برده است. وی تدریس موسیقی را نیز در زمینه گیتار پاپ و گیتار کلاسیک انجام می دهد و همچنین موفق به دریافت مقام دوم جشنواره ی موسیقی جوان در سال ۱۳۹۴ شده است.

نسیم میرجعفری
هنگ درام / کالیمبا

نسیم میرجعفری در سال ۱۳۶۹ و درشهر تهران متولد شد. تحصیلات خود را در مقطع لیسانس الکترونیک به پایان رسانید اما به دلیل علاقه شدید به موسیقی، دوره های نوازندگی کنترباس، سلفژ و تئوری موسیقی، نوازندگی هنگدرام و نوازندگی ویولون را نزد اساتیدی چون وحید وفایی، نصیر حیدریان و علی زارع طی نمود. وی همچنین نوازندگی کنتر باس در کنسرت مستر کالس رهبری با ارکستر راگا (بنیاد رودکی(،کنسرت ارکستر دماوند، کنسرت ارکستر نغمه باران، کنسرت ارکستر اسپکتروم، کنسرت بزرگ آذربایجانی ارکستر آلنام، کنسرت ارکستر سرزمین خورشید، کنسرت ارکستر سمفونیک حافظ، کنسرت نوستالژی ناصر چشم آذر با همراهی ارکستر بزرگ ایستگاه و ... را در کارنامه هنری خود دارد.نسیم میرجعفری در حال حاضر به عنوان مدرس ساز هنگ درام در آموزشگاه موسیقی الهام مشغول به فعالیت می باشد.