موسیقی کودک

اسلایدر-موسیقی کودک

تفاوتی ندارد که کودک شما محمدرضا شجریان بعدی باشد یا یک قطعه موسیقی را در تنهایی برای خود زمزمه کند. به هر حال، او از آموزش موسیقی بهره زیادی خواهد برد. تحقیقات نشان می‌دهد یاد گیری دو، ر، می‌ها در مقایسه با الفبا، به مراتب ذهن کودک را بیشتر فعال میکند.به همین علت ما تلاش نموده ایم تا به عنوان بهترین مرکز آموزش موسیقی کودک در تهران در ارائه خدمات موسیقی برای کودکان بهترین روش ها را به کار بگیریم

باید توجه داشت که یادگیری موسیقی برای کودکان، فقط نواختن چند آهنگ نیست! محققین به این نتیجه رسیده‌اند که یادگیری موسیقی، فراگیری مهارت‌ها و موضوعات دیگر را برای کودک آسان‌تر می‌کند. همچنین در بین کودکان ۲ تا ۹ سال، یادگیری موسیقی منجر به تحریک و تقویت قسمت‌هایی از مغر می‌شود که کنترل زبان را برعهده دارد، در نتیجه یادگیری زبان و مهارت‌های کلامی را برای کودک آسان‌تر می‌کند. از طرفی تحقیقات نوروساینتیست‌ها بر روی مغر کودکان نشان می‌دهد که یادگیری موسیقی باعث می‌شود آنان از مغز خود بیشتر کار بکشند و این به مرور باعث بهبود کارکرد مغز می‌شود. همچنین کودکانی که در معرض یادگیری موسیقی قرار می‌گیرند، توانایی‌ حل مسائل ریاضی را بیشتر در خود پرورش می‌دهند.

بهترین مرکز آموزش موسیقی کودک در تهران

اگرچه آموزش موسیقی به کودکان می تواند در رشد شخصیتی کودک اثر چشمگیری داشته باشد، اما مهمترین مساله که باید به آن توجه داشت، انتخاب آموزشگاه مناسب است. نحوه آموزش و محیط آموزشی یکی از گزینه های حایز اهمیت است که باید با دقت انتخاب شود تا کودک را به ادامه آموزش ها علاقمند نماید.

آموزشگاه موسیقی الهام با در نظر گرفتن موارد فوق و بهرمندی از اساتید مجرب تمامی خواسته های والدین و کودکان را در جهت آموزش موسیقی در این زمینه مورد توجه قرار داده است.

آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان بهترین مرکز آموزش موسیقی کودک با در دست داشتن بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین مرکز آموزش موسیقی کودک (ارف) در شرق تهران، امکان آموزش حرفه‌ای، سالم و پرنشاط موسیقی را برای کودکان فراهم نموده است. برای آشنایی با اساتید موسیقی کودک آموزشگاه الهام از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

علیرضا فیروزیان
موسیقی کودک / فلوت کلیددار و ریکوردر / زایلافون

عـلـیـرضـا فـیـروزیـان مربی موسیقی کودک با ساز تخصصی فلوت کلیدار است. وی که با سازهای کیبورد و سنتور هم آشنایی دارد، فلوت کلیدار را نزد استادانی چون آرش تیموریان و آرمین قیطاسی و همچنین سنتور را نزد استاد آرتین سبحانی و کیبورد را نزد استاد روح‌الفدا فراگرفته است. فیروزیان دوره مربیگری ارف را نزد استاد مسعود نظر گذرانده، و از سال ۱۳۸۶ در آموزشگاه ارف و از ۱۳۸۹ در آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان مربی موسیقی کودک مشغول به تدریس ارف می‌باشد. وی دوره موسیقی درمانی را نزد استاد هاتف دوستدار گذرانده و دوره‌ی آهنگ‌سازی و هارمونی را نیز نزد استاد امیر معینی سپری نموده است. او از ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ مربی موسیقی معلولین انجمن خورشید بوده است. همچنین اجرای برنامه‌هایی در پارک ملت و فرهنگسرای اندیشه در سال ۱۳۸۷ ، پارک گفتگو در سال ۱۳۸۸ در کارناه هنری خود دارد و سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ نیز با انجمن برنا همکاری نموده است. همچنین از دیگر فعالیت های فیروزیان می توان به  کار با کودکان استثنائی در انجمن حمایت از معلولین ذهنی با نظارت استاد هاتف دوستدار، نوازندگی فلوت کلیدار در ارکستر ارف در تالار وحدت و به رهبری مسعود نظر ، نوازنده‌گی فلوت کلیددار در ارکستر چنگ به سرپرستی استاد علی برلیانی و رهبری یاشار شادپور ،اشاره نمود.

هدیه کبیری
موسیقی کودک

هدیه کبیری متولد ۱۳۶۱ میباشد. کبیری نوازندگی پیانو را از ۱۳۷۶ و تحت نظر اساتیدی چون حسن زندباف و چیستا قریب آغازنمود و در ۱۳۸۴مدرک کارشناسی خود را در رشته نوازندگی ساز ایرانی(سنتور) از دانشگاه سوره دریافت نمود.وی دوره سلفژ و هارمونی را نزد وارطان ساهاکیان به پایان رسانده است.همچنین از ۱۳۸۹ در کلاس های آواز کلاسیک مهدی شمس نیکنام و مونا منوچهری حضور داشته است.از جمله دیگر فعالیت های وی شرکت در مستر کلاس آواز هاسمیک کاراپتیان و Evelin Schorkhuber، شرکت درکلاس های فلوت ریکوردر مهرداد تیموری و فرهود بیگلربیگی ، اتمام دوره مربیگری موسیقی کودک ،شرکت در کارگاه‌های موسیقی کودک با نگرش ارف شولورک گروه آدمک می باشد.همچنین، کبیری همکاری با گروه کر صدا و سیما و تالار وحدت، گروه کر فرآهنگ به رهبری مهدی شمس نیکنام ،ارکستر مجلسی شرق به رهبری مهرداد تیموری( گروه کر)،مربیگری موسیقی کودک و گروه کر کودکان و نوجوانان از سال ۹۰ و در آموزشگاه متعدد را در کارنامه هنری خود دارد.