موسیقی سنتی ایرانی

اسلایدر-موسیقی سنتی ایرانی

شاید یکی از بزرگترین فرصت‌های ایرانیان این باشد که در جامعه‌ای زاده شده‌اند که هنوز اثری از این میراث فزهنگی غنی در آن وجود دارد. خواه در نغمه‌ها و قطعات اساتید بزرگی چون ابوالحسن صبا، فرامرز پایور، دکتر داریوش صفوت و علی‌اصغر بهاری، خواه در نسل بعدی اساتید چون حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان و پشنگ کامکار و خواه در نغمه عاشقانه اذان استاد مؤذن‌زاده اردبیلی، موسیقی ایران همچون گوهر شب‌چراغ می‌درخشد.

یادگیری موسیقی ایرانی فقط یادگیری یک نوع موسیقی نیست. بلکه مانند هر موسیقی اصیل دیگر، موسیقی ایرانی یک سبک زندگی است که آمیزه‌ای از اخلاق، میل درک حقیقت، درستکاری، صبر و شکیبایی و پشتکار را به فرد می‌آموزد.

بهترین مرکز برای آموزش موسیقی سنتی و آواز ایرانی

از آنجایی که حفظ این هنر مانند هر هنر و فرهنگی حائز اهمیت می باشد، ما در آموزشگاه موسیقی الهام برای تداوم این هنر اصیل بهترین ها را گرد هم آورده ایم تا بتوانیم در حفظ این هنر کهن سهمی هرچند اندک داشته باشیم.در این راستا مفتخریم تا برای بالا بردن کیفیت آموزشی در این زمینه و با بهره مندی از حضور بهترین اساتید موسیقی سنتی، بهترین مرکز آموزش موسیقی سنتی و آواز ایرانی در تهران باشیم .

آموزشگاه موسیقی الهام به عنوان بهترین مرکز آموزش موسیقی سنتی و آواز در تهران، افتخار همکاری با اساتیدی را دارد که سال‌هاست در راه تعلیم و تربیت شاگردانی افتخارآفرین قدم برداشته و در این زمینه در حال فعالیت هستند. برای آشنایی با اساتید موسیقی سنتی ایرانی آموزشگاه الهام از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

موسیقی سنتی ایرانی با فرهنگ ایرانی درآمیخته و همیشه از جایگاه والایی در بین هنرها برخوردار بوده است و ما به عنوان بهترین مرکز آموزش موسیقی سنتی و آواز در تهران به دنبال زنده نگه داشتن این هنر بوده ایم.

موسیقی سنتی ایرانی، شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها، و آوازها، از هزاران سال پیش از میلاد مسیح تا به امروز سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته، و آنچه دل‌نشین‌تر، ساده‌تر و قابل‌فهم تر بوده‌است امروز در دسترس است، بخش بزرگی از آسیای میانه، افغانستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، و یونان متأثر از این موسیقی است و هرکدام به سهم خود تأثیراتی در شکل‌گیری این موسیقی داشته‌اند