اساتید

وحید ابوالقاسمی
آواز سنتی ایرانی
 
فرهاد بادپا
دف / تنبک / سازهای کوبه‌ای / ریتم

فرهاد بادپا در سال ۱۳۵۵ و در شهر تهران متولد شد.اگرچه این استاد را با توانمندی های ویژه در حوزه تنبک نوازی و ساز های کوبه ای می شناسیم اما در ابتدا به ساز پیانو علاقه‌مند گردید و چند صباحی را به فراگیری این ساز اختصاص داد. سپس به طور جدی آموختن موسیقی را از سال ۱۳۶۷ و با ساز تنبک شروع نمود. وی در مکتب بهمن رجبی تنبک نوازی را آغاز کرد و پس از مدتی شیوه دف‌نوازی مرحوم خلیفه میرزا آغا غوثی را سرلوحه خویش قرار داد. فرهاد بادپا پس از چندین سال تلاش و فعالیت در این حوزه، دوره‌های ریتم‌شناسی و هم‌نوازی را خدمت مرحوم استاد کامران داروغه، کمانچه نواز شیرین پنجه فرا گرفت. تحقیق و فعالیت در وادی هنر و چاپ بیش از صد مقاله در این حوزه از دیگر فعالیت‌های ایشان است. وی تا به حال اجراهای متعددی در داخل و خارج کشور داشته‌اند.مناجات نام یکی از آلبوم های استاد بادپا می باشد.باید اشاره نمود که ایشان ضمن فعالیت در عرصه نوازندگی در تحقیق و نشر مقاله نیز فعال هستند.

مسعود زاهدی‌پور
تار / سه‌تار

مسعود زاهدی‌پور متولد ۱۳۵۸ در تهران و دانش آموخته مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) مدیریت آموزشی است و دوره های آهنگسازی و ارکستراسیون را در کلاس های آزاد هنری دانشگاه هنر گذرانده است.وی موسیقی را با یادگیری تنبور آغاز نمود، سپس به فراگیری تار و سه تار پرداخت. سپس به کلاس درس استاد هوشنگ ظریف راه یافت و در مکتب این استاد بزرگ ردیف موسیقی ایرانی و دوره عالی را فرا گرفت. سپس برای آشنایی با مکاتب تارنوازی به کلاس استاد بهروز همتی رفت و پس از آن برای فراگیری تکنیک های نوین تارنوازی و شیوه این استاد بزرگ، نواختن تار و سه تار را در محضر استاد کیوان ساکت ادامه داد. بیش از هفده سال سابقه تدریس تار و سه تار در معتبرترین آموزشگاههای در شهر تهران، کنسرت های متعدد و همکاری با گروهها و ارکسترهای مختلف به عنوان نوازنده، سولیست، آهنگساز و تنظیم کننده؛ ارکستر آوای ماندگار(عضو هیأت مؤسس)، ارکستر آکادمیک تهران، ارکستر استاد مسعود حسنخانی(تنظیم کننده و آهنگساز) ، ارکستر سازهای ایرانی میرآترا، گروه حزان، ارکستر شهنواز و ... از فعالبت های هنری وی می باشد.

کیانوش پورحسین
سنتور، آهنگسازی

کیانوش پورحسین آهنگساز و نوازنده سنتور می باشد. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۳ و زیر نظر اساتیدی چون جوانبخت، اردوانکامکار، سیامک آقایی و استاد مهرانی آغاز نمود. کیانوش پورحسین برگزاری کنسرت های متعدد در تهران و کرج ،از جمله اجرا در سالن هزار و پانصد نفری نژاد فلاح کرج در سال ۸۸ و سالن سیروس صابر ارشاد کرج را در کارنامه هنری خود دارد. همچنین در برگزاری کنسرت های متعدد در تهران و شهرستان ها به عنوان سرپرست و آهنگساز گروه حضور داشته است. انتشار آلبومی با همکاری نوازنده ایتالیایی در فلورانس ایتالیا در تابستان ۹۵ نیز از دیگر فعالیت های هنری پورحسین می باشد. وی در سال ۹۳ به عنوان نوازنده برتر جشنواره هزار صدا به داوری محمد معتمدی، کامبیزروشن روان،استاد کیانی برگزیده شد. پورحسین از سال ۸۸ در کنار نوازندگی و آهنگسازی به تدریس نیز مشغول است و هم اکنون به عنوان مدرس سنتور با آموزشگاه موسیقی الهام همکاری می نماید.

الهام صلواتی
تار / سه‌تار

الهام صلواتی در سال ۱۳۶۵ متولد گردید. وی فارغ التحصیل رشته علوم اطلاعات از دانشگاه الزهرا می باشد. سپس به دلیل علاقه ای که به موسیقی داشت در رشته نوازندگی موسیقی ایرانی، از هنر های زیبای دانشگاه تهران و در سال ۹۳ فارغ التحصیل شد. آموزش ساز تار را نزد استاد داریوش پیرنیاکان آغاز نمود و در ادامه از آموزش اساتید حسین مهرانی ؛ داریوش طلایی ؛ ارشد تهماسبی و... بهره برد. از سال ۹۶ آموزش موسیقی کودک را نزد سرکار خانم سودابه آغاز کرد. وی، در گروه موسیقی دختران دانشگاه الزهرا به سرپرستی خانم پریچهر خواجه  فعالیت داشته است و در همایش دختران آفتاب به اجرای برنامه پرداخته است. صلواتی، فعالیت با گروه  فانوس خیال  و گروه دریای عشق  را نیز در کارنامه هنری خود دارد.  الهام صلواتی، تدریس را از سال ۹۳ آغاز نمود  و تا کنون بسیاری از هنرجویان وی در جشنواره های شهری و استانی در شهرستان اجرا داشته اند.

علیرضا بشردوست
سنتور

علیرضا بشردوست متولد سال ۱۳۶۱ است. وی به سنتور علاقه زیادی داشت و یادگیری ساز سنتور را از سال  ١٣٧٢ و نـزد اسـتـاد غـلامرضـا مـشایـخـی آغاز نمود .سپس  دوره‌های ردیـف نـوازی را نیز از ایشـان فرا گرفت. بشردوست در سال ۱۳۸۵ برای تکمیل دوره‌های عالی و فوق عالی، نزد استاد اردوان کامکار رفت .همچنین برای بالا بردن توانایی خود در این زمینه از محضر اساتیدی چون پشنگ کامکار و هوشنگ کامکار نیز بهره برد. وی در فعالیت های هنری بسیاری شرکت داشته است.اجرای کنسرتهای متعدد در داخل و خارج از کشور با گروههای مختلفی همچون سایه‌سار، آوای ماندگار، آوای عندلیب (کردی)، تال و گهر (لری)، ارکستر آکادمیک تهران، ارکستر حسنخانی و غیره در کارنامه هنری او به چشم می‌خورد. وی همچنین در ضبط چندین موسیقی فیلم و آلبوم همچون نگاه آشنا، روزهای خوب، برای تویی که نمی شناختمت و... همکاری داشته است. علیرضا بشردوست از سال ١٣٨١ تدریس را به طور جدی آغاز نمود و تا کنون با آموزشگاههای متعددی از جمله آموزشگاه موسیقی  الهام، ملودی باران، پایداری و خوش‌نواز و ...همکاری داشته است.

شادی رحمانی
سنتور

شادی رحمانی در سال ۱۳۶۹ و در شهر قزوین متولد گردید. وی از ابتدا به ساز سنتورعلاقمند بود، به همین دلیل ساز سنتور را به عنوان ساز تخصصی خود در زمینه موسیقی انتخاب نمود و آموزش های مربوطه را نزد اساتید به نام و مطرح ایرانی فراگرفت.رحمانی که کارشناس ارشد موسیقی می باشد، نوازندگی سنتور را در سطوح مختلف گذرانده است. وی در سال ۱۳۸۸ و نزد استاد پشنگ کامکار در زمنیه سنتور آموزش های خود را شروع نمود  ، سپس مراحل بعدی مسیر هنری خود را  بطور عالی و پیشرفته نزد استاد اردوان ادامه داد. وی همچنان از محضر این استاد به نام کشورمان بهره می برد. شادی رحمانی علاوه بر آنچه که پیش تر گفته شد، ردیف نوازی را نیز نزد استاد مجید کیانی فرا گرفته است. وی همچنین نزد اساتیدی چون شریف لطفی، ارسلان کامکار و محمدعلی کیانی نژاد به یادگیری مباحث آهنگسازی پرداخته است و اکنون نیز به تدریس سنتور در اموزشگاه موسیقی الهام مشغول می باشد.

حمید رضا عرب
نی

حمید رضا عرب در سال ۱۳۶۰ و در خانواده‌ایی موسیقی‌دان متولد شد به همین علت از همان کودکی آموزش موسیقی را شروع نمود. وی نوازندگی را از هفت ساله‌گی نزد پدر خود شروع کرد و ردیف‌های موسیقی ایرانی را از یازده سالگی فرا گرفت. وی از سال ۱۳۸۰ تاکنون نوازندگی عالی موسیقی را زیر نظر استاد محمد کیانی‌نژاد فرا می‌گیرند. او تاکنون اجراهای متعددی به صورت تک‌نوازی نی و همچنین همکاری با گروههای متعدد هنری و برگزاری کنسرت‌های مختلف داشته است. از سال ۱۳۸۲ تاکنون وی به تدریس نی در آموزشگاه‌های متعددی از جمله الهام، آوای شرقی، سفیر، سرنا، رنسانس، نیستان، نوای ماندگار، خوش نواز و .... پرداخته است. عرب همچنین تدریس در دانشکده موزیک ارتش و فعالیت‌های آهنگسازی را نیز اخیراً شروع نموده است. روش تدریس او شامل کتاب شیوه نی‌نوازی، تألیف استاد کیانی‌نژاد، کتاب ردیف موسیقی ایرانی عبدالله دوامی تألیف استاد کیانی‌نژاد و آموزش تکنیک‌های مختلف نفس‌گیری و تخلیه نفس است . همچنین دوره عالی صداسازی نی توسط وی با بهره‌گیری از کتاب «صدای خود را آزاد کنید» تألیف راجرز لاو انجام می‌پذیرد.

ماهور زمانه پور
تنبک

ماهور زمانه پور متولد فروردین ماه ١٣۶۴ شهر سنندج میباشد. وی در خانواده ایى پر ازنواى ساز، دوران کودکی خودرا اغاز کرد. در سن ٧ سالگی آموزش ساز تنبک را نزد مادر خود( گلریز عندلیبى )و سپس اساتید خسرو ژیان ،فرهوود کمانگر فرا آموخت.  کسب مقام اول در جشواره فجر سال هاى(٧٣) ،(٧۴) ومقام دوم در سال (٧۵)، کسب مقام اول در (٧) دوره جشواره (کردى)از سال (١٣٧٣)تا(١٣٨٠) در سنندج با ساز تنبک، اشتیاق او را به ادامه راه بیشتر کرد. با ورود به دانشکده موسیقی از تجارب استادید بزرگوار (ارژنگ کامکار) و (بابک رکنی) والا بهره مند شد. اولین تجربه گروه نوازی  این هنرمند همکاری با گروه بزرگسالان سنندج به خوانندگى کمال صفى خانى  در سن ١٣ سالگى بود . دومین تجربه گروه نوازی در سن ١۶ سالگی با گروه مولانا به سرپرستى استاد محمد جلیل عندلیبى در فستیوال کردستان عراق به  خوانندگى استاد  فرج علیپور و شاهو عندلیبى و تجارب گروه نوازی دیگر خود را با گروهای بسیاری از سال ۱۳۸۰ تا به کنون داشته است. زمانه پور عضو خانه موسیقى و دارای دیپلم افتخار از دانشگاه پیام نور سنندج، دیپلم افتخار از کشور لبنان (شرکت در هفته فرهنگى) می باشد. همچنین ۳ دوره مقام اول و دوم جشواره فجر (جوان)ایران و ٧ دوره مقام اول جشواره کوردى (سنندج) را کسب نموده است. لوح یادبود از شبکه کورد ست (کوردستان عراق)بابت همکارى چندین ساله ، مدرک معادل هنرى(درجه ٣)معادل با لیسانس دانشگاه تهران ،فوق دیپلم موسیقى از دانشگاه علمى کاربردى واحد ۴۶ تهران از دیگر فعالیتهای هنری وی می باشد.