بهترین آموزشگاه سنتور در شرق تهران

آموزش سنتور در منطقه نارمک

اگر به موسیقی سنتی علاقه داشته باشید، حتما صدای زیبای سنتور را دوست خواهید داشت. سنتور به عنوان یکی از ارکان اصلی موسیقی سنتی به شمار می رود و جایگاه ویژه ای در بین ساز های سنتی دارد.به همین علت افراد بسیاری به  آموزش سنتور علاقه نشان می دهند.

 معرفی کوتاهی از سنتور

سنتور ساز زهی موسیقی ایرانی است. فرهنگ دهخدا سنتور را این‌گونه معرفی کرده که سنتور از سازهای ایرانی به شکل ذوذنقه است که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور ۹ خرکی و دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود.

سنتور، سازی کاملاً ایرانی است که برخی ساخت آن را به ابو نصر فارابی نسبت می‌دهند کهن‌ترین نشانه‌ای که ازاین ساز برجامانده، از سنگ‌تراشی‌های آشور و بابلیان  ( ۵۵۹سال پیش از میلاد )  است.

نوازندگان به نام سنتور

از نوازندگان نامدار قدیم سنتور می‌توان از محمدصادق خان، علی‌اکبر شاهی، سماع حضور،حبیب سماعی ؛ ابوالحسن صبا  ؛ حسین صبا،  و از نوازندگان دهه‌های اخیر می‌توان  فرامرز پایور ؛ محمد حیدری ؛ محمد کیانی ؛ پرویز مشکاتیان ؛ حسین ملک ؛ سوسن دهلوی ؛ پشنگ کامکار ؛ جوادبطحایی و اردوان کامکار   نام برد. از سازندگان مشهور سنتور هم می‌توان به داریوش سالاری  اشاره کرد.

بهترین آموزشگاه سنتور در شرق تهران

بهترین آموزشگاه سنتور در شرق تهران

ممکن است شما هم این علاقه و استعداد را در خود دیده باشید.اگر تمایل به  فراگیری ساز سنتور را در خود یافته اید،در ابتدا باید انتخابی صحیح از یک آموزشگاه را در نظر داشته باشید .مکان و امکان دسترسی و چگونگی تردد به این آموزشگاه ها و اساتید و مربیان و همچنین محیط آن، اولین اولویت های انتخاب شما باید باشد .

اگر در شرق تهران و یا نارمک زندگی می کنید و به دلیل علاقه به موسیقی قصد انتخاب یک آموزشگاه خوب را دارید، آموزشگاه موسیقی الهام به عنوانی یکی از بزرگترین و مجهزترین آموزشگاه های موسیقی شرق تهران می تواند گزینه خوبی برای شما باشد .

جذب هنر نیاز به روش های تشویق هنری و تخصصی دارد که خوشبختانه آموزشگاه موسیقی الهام با بکارگیری اساتید به نام این رشته موسیقی توانسته اند بهترین خدمت رسانی را به هنرجویان داشته باشند.پس اگر علاقه مندید تا ساز سنتور را با دستان خودتان و به زیبایی بنوازید ،اساتید ما در آموزشگاه موسیقی الهام آماده خدمت رسانی به شما هنرجویان عزیز می باشند.

2 thoughts on “بهترین آموزشگاه سنتور در شرق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.