بهترین آموزشگاه هنگ درام در شرق تهران

ساز هنگ یا هنگ ‌درام، نوعی ساز در طبقه خود صداها و از خانواده سازهای کوبه‌ای و ملودیک می باشد . هنگ‌ درام ساز منحصر به فردی است که  توسط دو فرد سوئیسی به نام‌های فلیکس روهنر و سابینا شارر ابداع و ساخته شده است و از سال ۲۰۰۰ آن را به صورت رسمی معرفی کرده اند.

هنگ درام معمولا دارای یک کوک ثابت است و بیشتر به صورت دیاتونیک ساخته می شود. متداول ترین کوک هنگ درام، هنگ درام "ر مینور" است با این حال نوازندگان حرفه ای ممکن است شکل های متفاوتی را نیز به سازندگان سفارش داده و مورد استفاده قرار دهند. در حالت معمول ساز هنگ درام دارای هفت یا هشت نت است. یک نت دینگ و ۷ نت دیگر که در اطراف آن پراکنده شده اند.

آموزش ساز هنگ درام

ساز هنگ درام نیز مانند هر ساز دیگری که دارای نت است از الگوی خاصی پیروی می کندکه به آن «گام» گفته می شود. در واقع گام الگوی فاصله نت هاست. شناخت این گام ها و خصوصیات آن ها مبحث بسیار گسترده ای است که نیاز به آموزش، تمرین و تکرار دارد. بنابراین اولین قدم در آموزش هنگ درام  یادگیری ریتم شناسی آن است.

هنگ درام با کوبیدن دست بر روی این حفره ها و با شیوه ای خاص نواخته می شود. در عین حال ساختار ساز هنگ درام باعث شده است که با حتی سبک ترین تماس ها اثرات عمیق صدا به گوش برسد.

بنابراین دومین قدم در آموزش هنگ درام یادگیری روش صحیح ضربه زدن به هنگ درام و حرکت صحیح دست ها در استفاده از نت هاست که در واقع استخوان بندی شیوه نوازندگی هنگ درام به شمار می آید.

این مرحله از یادگیری هنگ درام تمرین زیادی را طلب می کند چرا که یکی از مهم ترین بخش های آموزش هنگ درام است. یادگیری تکینک های حرکت دست ها، انگشت ها و ایجاد یک الگوی صحیح، همان چیزی است که شیوه نوازندگی هنگ درام و میزان مهارت در نواختن هنگ درام را شکل می دهد.

بهترین آموزشگاه آموزش هنگ درام

از آنجا که فرایند آموزش موسیقی  ؛ علاوه بر استعداد و تمرین هنرجو به کیفیت آموزش و متدهای آموزشی نیز بستگی دارد، بنابراین انتخاب آموزشگاه خوب می تواند نقش مهم و اساسی داشته باشد .

معرفی بهترین آموزشگاه هنگ درام

آموزشگاه موسیقی الهام بعنوان یکی از بزرگترین آموزشگاههای شرق تهران با استفاده ازکادری مجرب شامل اساتید و مربیان متخصص و با بهره گیری از بهترین متد آموزشی؛ رفتار مناسب و فرهنگی در جهت تکریم هنرجویان و علاقه مندان با بالا بردن انگیزه و درک بهتر موسیقی می تواند یک انتخاب مناسب باشد.پس اگر می خواهید ساز هنگ درام را شروع نمایید، مطمئنا آموزشگاه الهام یک گزینه عالی خواهد بود که دلیل این اطمینان حضور هنرمندان بزرگ و تاثیر گذار درکارنامه فعالیت آموزشگاه موسیقی الهام است. .

مشاوره رایگان

در آموزشگاه موسیقی الهام هنرجو می تواند از مشاوره رایگان اساتید نیز بهره برده و مسیر هنری خود را به صورت دقیق تری انتخاب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.