با ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان آشنا شوید

افرادی که در زمینه موسیقی فعالیت دارند ، عموما رشد اقتصادی را با هنر هم راستا نمی دانند.اما د راین مطلب چیزی خلاف این نظر بیان شده است! در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام شما را  تعدادی از ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان که ثروت آنان بالای ۵۰۰ میلیون دلار است ،آشنا خواهیم نمود.تا انتهای اسن مطلب با ما هماره باشید!

ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان

اندرو لوید وبر

ثروتمندترین موسیقیدان جهان اندرو لوید وبر است که ثروت خالص او ۱.۲۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است. به عنوان یک آهنگساز، نام وبر با دنیای برادوی عجین شده است و کار‌های او نسل معاصر فیلم‌های موزیکال را تعریف می‌کند. وبر همچنین یک جایزه گرمی و چندین نامزدی دیگر نیز در کارنامه خود دارد.

پل کارتنی

ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان
ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان

نفر دوم در فهرست ثروتمندترین موسیقیدانان جهان، پل کارتنی بریتانیایی از گروه موسیقی معروف بیتلز قرار دارد.

با دیسکوگرافی قابل توجهی که ۳۲ آهنگ آن در صدر ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد قرار گرفته اند، حق کپی رایت بیش از ۲۵.۰۰۰ آهنگ و فعالیت موسیقایی به طول نزدیک به ۶ دهه، به راحتی می‌توان فهمید که چرا این عضو سابق گروه بیتلز اکنون با بیش از ۱.۲ میلیارد دلار ثروت رتبه دوم ثروتمندترین موسیقیدانان جهان را به خود اختصاص داده است.

جی زی

ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان
ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان

جی زی سومین موسیقیدان ثروتمند جهان است که ثروت خالص او را ۹۰۰ میلیون دلار برآورد کرده اند. در طول دوران فعالیتش، جی زی ۱۹ بار برنده جایزه گرمی شده و بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم‌های وی در سراسر جهان به فروش رسیده اند.

البته هیچ موسیقیدانی تنها از راه فروش آلبوم نمی‌تواند به چنین ثروت هنگفتی دست یابد و تنها یک مرد باهوش مانند جی زی می‌تواند با فعالیت‌های تجاری و اقتصادی چنین امپراطوری بزرگی را بسازد.

مدونا

مدونا که با عنوان “ملکه پاپ” نیز شناخته می شود، برندهٔ ۷ جایزهٔ گرمی و ۲ جایزهٔ گولدن گلوب شده است. او علاوه بر خوانندگی در عرصه ترانه‌سرایی، بازیگری و کارآفرین بین‌المللی نیز فعالیت می کند. مدونا با ۵۹ سال سن و ثروت ۸۵۰ میلیون دلاری یکی دیگر از ثروتمندترین خواننده حال حاضر جهان است.

هرب آلپرت

هرب آلپرت یک آهنگساز بسیار سرشناس است که با ۸۵۰ میلیون دلار ثروت چهارمین موسیقیدان ثروتمند جهان به شمار می‌آید.

او در ابتدا با عنوان آهنگساز و نوازنده در گروه موسیقی Herb Albert & The Tijuana Brass وارد این عرصه شد و تاکنون ۵ آهنگ او در صدر ۱۰۰ آهنگ پرفروش بیلبورد قرار گرفته و ۹ بار نیز برنده جایزه گرمی شده است.

شان جان کامبز

شان جان کامبز معروف به «دیدی» نیز کار خود در عرصه موسیقی را به عنوان رپر و تهیه کننده آغاز کرد و ترانه‌هایی که در دهه ۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ خواند باعث شد که وی اکنون با ۸۲۵ میلیون دلار ثروت خالص، پنجمین موسیقیدان ثروتمند جهان باشد.

سلون دیون

به عنوان ششمین موسیقیدان ثروتمند جهان، سلین دیون با ۸۰۰ میلیون دلار ثروت خالص، ثروتمندترین زن موسیقیدان در جهان است. اگر چه همه دیون را به خاطر آهنگ و صدای ماندگارش در آهنگ «قلب من ادامه خواهد داد» (My Heart Will Go On) برای فیلم «تایتانیک» در سال ۱۹۹۷ می‌شناسند، اما دیگر فعالیت‌ها و آثار موسیقایی اش نیز به اندازه همین آهنگ تاثیرگذار و قابل توجه بوده است.

دکتر دری

دکتر دری فعالیت موسیقایی خود را به عنوان یک رپر گانگستر با گروه رپ N.W.A آغاز کرد که به خاطر شعر‌های خشن و تفاسیر ساده شان از زندگی شناخته می‌شدند آغاز کرد. دکتر دری با ۷۴۰ میلیون دلار ثروت جایگاه هفتم ثروتمندترین موسیقیدانان جهان را به خود اختصاص داده هر چند بخشی از این ثروت از فعالیت‌های او خارج از عرصه موسیقی حاصل شده است.

بونو

ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان
ثروتنمدترین افراد فعال در حوزه موسیقی جهان

بونو به عنوان خواننده اصلی گروه U۲ یکی از مشهورترین خوانندگان عصر حاضر است که ترانه‌های سیاسی ماندگار و البته جنجال آفرینی در مورد تنش بین جمهوری خلق ایرلند و بریتانیا که صد‌ها سال ادامه داشته و در چند دهه اخیر فروکش کرده نوشته است.

علاوه بر موفقیت در عرصه موسیقی، بونو به خاطر فعالیت‌های بشردوستانه و فعالیت‌های تجاری اش شناخته می‌شود. بونو با ۷۰۰ میلیون دلار ثروت خالص هشتمین موسیقیدان ثروت جهان به شمار می‌آید.

جولیو ایگلسیاس

جولیو ایگلسیاس، خواننده و ترانه سرای اهل اسپانیا است. تخمین زده می شود که او در طی دوره فعالیت خود بیش از ۵۰۰۰ کنسرت را برای بیش از ۶۰ میلیون نفر در ۵ کشور برگزار کرده است. جولیو ایگلسیاس در حال حاضر با ثروت خالص ۶۰۰ میلیون دلاری در رتبه نهم خوانندگان ثروتمند جهان است.

ماریا کری

ماریا کری با ۵۳۵ میلیون دلار ثروت خالص، دهمین موسیقیدان ثروتمند جهان است. برخلاف بسیاری از همتایانش، کری تقریباً تمام ثروتش را از طریق فعالیت‌های موسیقایی و سینمایی اش به دست آورده است. با توجه به اینکه ماریا کری دارای گستره صدایی ۵ اکتاوی و یک حنجره منحصربفرد است، جای تعجب ندارد که صدای زیبا و آرامش بخشش باعث شده میلیون‌ها طرفدار در سراسر جهان داشته باشد.

دالی پارتن

دالی پارتن ۷۲ ساله مشهورترین خواننده سبک کانتری در جهان است. او حرفه ی خوانندگی را از سال ۱۹۶۴ آغاز کرد. پارتن نیز با داشتن ثروت خالص ۵۰۰ میلیون دلاری  در حال حاضر یکی از خوانندگان ثروتمند جهان است.

بیانسه

بیانسه جیزل نولز-کارتر؛ خواننده، ترانه سرا، رقاص و بازیگر کلمبیایی الاصل اهل آمریکا است. بیانسه کار خود را به عنوان لیدر گروه Destiny’s Child آغاز کرد. او تا به امروز ۲۲ بار برنده جایزه گرمی شده است که بالاترین رکورد در طول تاریخ جایزه گرمی است. بیانسه در حال حاضربا ثروت خالص۵۰۰ میلیون دلاری از جمله خوانندگان  ثروتمند جهان است.

گلوریا استفان

گلوریا استفان؛ خواننده، ترانه سرا، بازیگر و تاجر آمریکایی- کوبایی است. گلوریا چندین بار موفق به دریافت جایزه گرمی شده است. گلوریا استفان با۵۰۰ میلیون دلار ثروت  در حال حاضر از خوانندگان ثروتمند جهان است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.