اُرف چیست؟

در موسیقی کودک از ساز های خاصیاستفاده می کنند تا کودک با مفهوم موسیقی بهتر آشنا شده و این مفاهیم را راحت تر یاد بگیرد.مهمترین ساز در موسیقی کودک ارف می باشد.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با ارف بیشترآشنا شوید.

اُرف چیست؟

اُرف در حقیقت نام کارل اُرف دانشمند و موسیقیدان آلمانی است که سیستم آموزشی بسیار کارآمدی برای آموزش موسیقی به کودکان تهیه کرد و کلاسهای موسیقی کودکان در اصطلاح اُرف نامیده می شود. امروزه در ایران به تمام کلاسهای موسیقی کودک (حتی کلاسهایی که از سیستم ارف هم تبعیت نمی کند) ارف می گویند و در سراسر جهان نیز آموزش داده می شود.

ارف یک شیوه آموزش موسیقی به کودکان است که از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا کودک به راحتی با آن ارتباط بر قرار میکند و آموزش موسیقی را برای کودک جذابتر و راحت تر میکند. در واقع ارف موسیقی کودکان است که از سنین پایین شروع می شود تا کودکان نیز بتوانند موسیقی را فرا بگیرند.

سبک نواختن ارف در میان بزرگسالان و حتی هنرجویان موسیقی ۱۰ سال به بالا، چندان شناخته شده نیست. چون سبک نواختن ارف برای آموزش نواختن آلت‌های موسیقی در کودکان کمتر از ۱۰ سال است و از همین لحاظ ارف را می‌توان بهترین ساز برای کودکان دانست.

بهترین روش برای تعلیم موسیقی به کودکان

اُرف بهترین و شیرین ترین روش برای تعلیم موسیقی به کودکان است.بر اساس تحقیقات انجام شده موسیقی بر روح انسان اثرگذار است.آرامش فکری و دوری از اضطراب با موسیقی امکان پذیر است .برای بهره مندی از مزایای بی شمار موسیقی، بهتر است از دوران کودکی به تعلیم آن پرداخت.

ارف کودکان، آموزش موسیقی به کودکانی است که به لحاظ سنی نمی توانند از آموزش های تخصصی موسیقی بهره کافی را ببرند.آموزش موسیقی از سنین ۲ تا ۳ و نیم سالگی شروع شده و تا ۵ سالگی سازهای ابتدایی را می توان آموخت.آموزش کودکان برای نواختن سازهای جدی از ۵ سالگی و بالاتر موفقیت آمیزتر است.

ارف دارای دوره های متنوع است

اُرف چیست؟
اُرف چیست؟

این دوره ها شامل نت خوانی، ریتم خوانی و نواختن سازهای بلز و فلوت ریکوردر می باشد. کودکان در این دوره مقدمات پیش نیاز برای نواختن ساز را می آموزند. گاه در کنار این دو ساز، ساز طبلک هم برای درک ریتمیک کودکان آموزش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.