اولین برنده نشانه طلایی موسیقی ایران کیست؟

همیشه در زمینه موسیقی ایرانیان زیادی خوش درخشیدند.به تازگی یک ایرانی نیز توانست برنده نشانه طلایی شود.در این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام در اینباره بیشتر بخوانید.

اولین برنده نشانه طلایی موسیقی ایران کیست؟

سیدعبدالحسین مختاباد، خواننده و آهنگساز ایرانی، نشان طلای رقابت‌های ۲۰۲۰ جایزه موزیک جهانی را برای اثر «از شرم در حجاب»، نصیب خود کرد. این نخستین بار بود که یک ایرانی در این رقابت‌ها جایزه طلایی می‌گیرد.

سایت جایزه جهانی موسیقی، ضمن اعلام تمامی برندگان سال ۲۰۲۰ روی خروجی خود، نام و تصویر عبدالحسین مختاباد را نیز در میان ۹ برنده اصلی جایزه طلایی قرار داده است. در میان برندگان نشان طلای این رقابت‌ها، موزیسین‌هایی از کشورهای آلمان،‌آمریکا، صربستان ایتالیا، انگلیس و چین نیز قرار دارند.

جایزه جهانی موسیقی از سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و در طی همین مدت کوتاه توانسته است خود را به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل بشناساند.

تصنیف «از شرم در حجاب»، روی شعری از حافظ با آهنگسازی و خوانندگی مختاباد در آلبوم «سایه دوست» منتشر شده است.

جایزه موسیقی جهانی هر ساله به ۹ هنرمند نشان طلا، به ۱۰۰ تن نشان نقره و به ۵۰ نفر نشان برنز اهدا می‌کند.

جایزه جهانی موسیقی ۱۲ داور دارد که برخی از آنها در زمره برندگان جایزه گرمی و امی هستند و برخی نیز از جمله موزیسین‌های شناخته شده کشور خودشان به شمار می‌روند که در دوره‌های گذشته این جایزه نشان طلا دریافت کرده بودند.

بیوگرافی سیدعبدالحسین مختاباد

سید عبدالحسین مُختاباد امریی (متولد ۱ فروردین ۱۳۴۵ در ساری)، آهنگساز و خواننده موسیقی سنتی ایرانی، عضو اصلاح‌طلب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران (دوره ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) و رئیس پیشین دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران است ؛ ازمعروف‌ترین آثارهنری عبدالحسین مختاباد می‌توان به تمنای وصال و شبانگاهان اشاره کرد. مختاباد بنیان‌گذار و خواننده عضو گروه رودکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.