انواع پیکاپ های اکتیو و پسیو

همانطور که در مطالب پیش گفته شد،وظیفه پیکاپ (Pickup) گیتار تبدیل ارتعاشات سیمهای ساز به سیگنالهای الکتریکی متناسب با شدت و فرکانس این ارتعاشات است. در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با تقسیم بندی پیکاپ ها به انواع پیکاپ های اکتیو و پسیو  آشنا شوید.

تقسیم بندی پیکاپ ها به انواع پیکاپ های اکتیو و پسیو:

تقسیم بندی پیکاپ ها به انواع پیکاپ های اکتیو و پسیو

پیکاپ های پسیو:

پیکاپ های Passive اولین نوع پیکاپ های ساخته شده در تاریخ می باشند. این پیکاپ ها به این دلیل پسیو نامیده میشوند که سیگنال الکتریکی را تقویت یا اصطلاحا Boost نمی کنند. این پیکاپ ها صدایی گرم و زنده دارند و تقریبا همه سبک ها را پشتیبانی می کنند. اما اگر به دیستورشن خیلی سنگین علاقمند هستید ممکن است برای شما مناسب نباشند.

پیکاپ های اکتیو:

همانطور که از نام پیکاپ های اکتیو استنباط می شود این پیکاپ ها از مدارهایی استفاده می کنند که توسط منبع انرژی پشتییانی میشود. این منبع انرژی معمولا یک باطری ۹ ولت است که داخل گیتار نصب میشود. این پیکاپ ها سیگنال شما را تقویت (Boost) می کنند که نتیجه آن خروجی قوی تر سیگنال صدای گیتار شما است.

معمولا پیکاپ های اکتیو این امکان را به شما میدهند که فرکانس دلخواهتان (bass یا treble) را افزایش دهید. در گیتار الکتریک پیکاپ های اکتیو معمولا برای تولید صدای Distortion سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. EMG یکی از کمپانی های معروف تولید کننده پیکاپ اکتیو است.

پیکاپ اکتیو باس:

این پیکاپ ها معمولا گرانقیمت تر از سایر پیکاپ های گیتار باس هستند ولی به دلیل تن های مختلفی که میتوان برای آنها تنظیم کرد به نوازنده گیتار باس اجازه میدهند که به راحتی صدای ساز خود را متناسب با سبک ها مختلف تنطیم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.