الهام صلواتی مدرس تار و سه‌تار

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

تار و سه تار از جمله سازهای ایرانی و محبوب می باشد.این دو ساز اگر چه شباهت های کمی به هم دارند اما متفاوت بوده و تفاوت هر کدام قابل تمییز از یکدیگر می باشد. همانطور که گفته شد تار و سه تار از جمله سازهای اصیل ایرانی می باشد که علاقمندان خود را دارد.برای آموختن این ساز باید از اساتید با تجربه و توانمند بهره بگیرید تا نحوه نواختن صحیح و اصولی را به خوبی یادبگیرید.استاد الهام صلواتی یکی از اساتید با تجربه و توانمند می باشد که در زمینه تدریس ساز تار و سه تار با آموزشگاه موسیقی الهام همکاری می نماید.در ادامه این مطلب با استاد الهام صلواتی بیشتر آشنا شوید.

ساز تار و ساز سه تار

همانطور که گفته شد، در عین شباهت کمی که بین این دو ساز وجود دارد، تفاوت های آشکاری نیز قابل بررسی است که به تشخیص این دو ساز از یکدیگر کمک می کند.

اگر بخواهیم از نظر تعداد پرده‌های تار و سه تار آنها را مقایسه کنیم تعداد پرده‌ها در هر دو ساز یکی است و هر دوی این سازها ۲۵ پرده دارند. از نظر تعداد سیم (تار) می‌دانیم که ساز سه تار «چهار سیم» به نام‌های «دو - سل - دو - دو» دارد. ساز تار نیز دقیقاً همین سیم‌ها را دارد با این تفاوت که از هرکدام آنها، ۲ تا دارد یعنی دو برابر است که در واقع سیم‌های آن « دو دو - سل سل- دو دو» است و در کل، ساز تار، ۶ عدد سیم دارد.

بیوگرافی الهام صلواتی مدرس تار و سه تار

الهام صلواتی در سال ۱۳۶۵ متولد گردید. وی فارغ التحصیل رشته علوم اطلاعات از دانشگاه الزهرا می باشد.

صلواتی، به دلیل علاقه ای که به موسیقی داشت به سراغ این رشته رفت و در رشته نوازندگی موسیقی ایرانی، از هنر های زیبای دانشگاه تهران و در سال ۹۳ فارغ التحصیل شد.

 آموزش ساز تار را نزد استاد داریوش پیرنیاکان آغاز نمود و در ادامه از آموزش اساتید حسین مهرانی ؛ داریوش طلایی ؛ ارشد تهماسبی و... بهره برد.

همچنین، از سال ۹۶ آموزش موسیقی کودک را نزد سرکار خانم سودابه آغاز کرد.

فعالیت های هنری الهام صلواتی

وی در گروه موسیقی دختران دانشگاه الزهرا به سرپرستی خانم پریچهر خواجه  فعالیت داشته است و در همایش دختران آفتاب به اجرای برنامه پرداخته است.صلواتی، فعالیت با گروه  فانوس خیال  و گروه دریای عشق  را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

تدریس

الهام صلواتی، تدریس را از سال ۹۳ آغاز نمود  و تا کنون بسیاری از هنرجویان وی در جشنواره های شهری و استانی در شهرستان اجرا داشته اند.صلواتی هم اکنون به عنوان مدرس تار و سه تار با آموزشگاه موسیقی الهام همکاری می نماید.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.