النی کاریندرو ، یکی از نوازندگان برجسته پیانو

موسیقی کودک

موسیقی کودک

موسیقی سنتی ایرانی

موسیقی کلاسیک و پاپ


 

مطالب مرتبط با این پست

النی کاراینْدرو آهنگساز و پیانیست یونانی است. وی در دهکده کوهستانی تیچیو واقع درمنطقه روملی در مرکز یونان به دنیا آمد . در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با النی کارایندر بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی النی کارایندر

کارایندر در سال ۱۹۴۱ میلادی متولد شد، او در طبیعت و با صدای طبیعت بزرگ شد و همین موضوع در رشد موسیقیایی وی بسیار موثر بود. خودش در این باره می گوید” “من هنوز هم خاطره ی صدا هایی که در کودکی شنیده ام در ذهنم دارم:

صدای باد، صدای باران روی سنگفرشها، آواز بلبل ،سکوت برف .

بعضی وقتها طنین صدای فلوتها وکلارینت های که در فستیوالهای روستایی میدان دهکده نواخته میشدند درکوههای اطراف می پیچید.

در دوران دانشجویی شروع به آهنگسازی کرد و آهنگهایش سراسر جهان را در بر گرفت. کارایندرو موسیقی متن بسیاری از فیلم‌های تئو آنگلوپولوس، فیلم‌ساز هم‌میهنش را ساخته‌است. وی همچنین آهنگساز فیلم بمب یک عاشقانه نیز هست.

موسیقی های النی کارایندرو تاثیر زیادی از موسیقی ملل های مختلف و موسیقی کلاسیک و جاز دارد و با فضا سازی توانسته آثار زیادی را خلق کند. یکی از ماندگارترین آثار او موسیقی متن فیلم دشت گریان میباشد. همچنین او در تاریخ و باستان شناسی درجه استادی دارد.

فعالیت‌های هنری

النی کاریندرو

این آهنگساز برجسته در ۸ سالگی به همراه خانواده به آتن نقل مکان میکند  و در مدرسهٔ هنری هلنی پیانو وتئوری موسیقی را آموخت. او همچنین در این دانشگاه در کلاس‌های تاریخ و باستان‌شناسی نیز شرکت کرد.

زمان جنگ نظامی یونان در سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۴ در پاریس زندگی می‌کرد و در آن جا به تحصیل موسیقی‌شناسی قومی و ارکستراسیون پرداخت  و مشغول به بداهه‌نوازی همراه با موسیقی‌دان‌های جاز بود.

سپس شروع آهنگسازی آهنگ‌های محبوب کرد. النی کارایندرو پس ازبازگشت به یونان در مرکز فرهنگی اوراORA انجمن نوازندگان موسیقی سنتی را تاسیس میکند. و با گروه موسیقی ملی رادیو شروع به همکاری میکند.

سال ۱۹۷۶ EMC را کشف میکند و  در این باره می گوید:من دنیای مورد علاقه ی خود را یافتم. فی البداهه نواختن صرفا بر تکیه بر احساسم بدون ایده وبرنامه قبلی.در همین دوران در عرصه سینما و تئاتر شورع به کار کرد.

 فیلم کریستوفر، نقطه شروعی برای کار در عرصه سینما

موسیقی که برای فیلم کریستوفر(۱۹۷۹) ساخت را نقطه شروعی برای کار در عرصه سینما بود. در اویل مطمئن نبود که آیا آهنگ هایش واقعا می توانند مکمل فیلم باشد یا نه.

همچنین می گوید حرکات دوربین برای من اساسا مهمتر از فیلمنامه است. البته اینکه موسیقی باید در زمینه داستان باشد، درست است اما مفاهیم و معانی داستان آنچنان که باید در فیلمنامه بوضوح بیان نمی شود.

موسیقی و تصاویر با هم ترکیب می شوند تا آنچه را که با کلمات نمی توان بیان کرد آشکار سازند. بعضی وقتها با نگاه کردن به فیلم نامه چیزی دستگیرم نمی شود. به قول هارولد پینتر معنای واقعی پشت کلمات است..

منتقدان فیلم یونان و روزنامه نگاران اعتقاد داشتند که ساخته های النی کارایندرو فراتر از عرف موسیقی متن در سینما است. موسیقی او فیلم را همراهی نمی کند یا به آن زیبایی نمی بخشد، با یکدیگر در نزاع هستند.

در بیست و یکمین دوره از جوایز جهانی موسیقی متن، «النی کارایندرو» موسیقیدان یونانی جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد.این رویداد به صورت حضوری برنامه‌ریزی شده بود و برای نخستین‌بار در ساختمان اپرا گنت برگزار شد.

همکاری در فیلم پیمان معادی

النی کاریندرو و پیمان معادی

 سال ۱۳۹۶ برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه به کارگردانی پیمان معادی آهنگسازی نمود و  توانست در ۳۶مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن نامزد شود.

بنر وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام

اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.