آواز کلاسیک و پاپ

آواز کلاسیک و پاپ

حنجره و تارهای صوتی برای ادا نمودن واژه ها کاربرد دارد. تغییر در نوع رفتار تارها و نحوه بیان واژه ها، صحبت نمودن را به آواز تبدیل می نماید. به همین علت هنر آواز خواندن به هنر ادای واژه ها با اصوات خاص گفته می شود و سبک های مختلفی را شامل می گردد. آواز کلاسیک و پاپ از سبک های بسیار محبوب در آواز به شمار می آید. یکی از سبک های شناخته شده و محبوب در این زمینه، آواز کلاسیک و پاپ می باشد. در آموزشگاه موسیقی الهام شما میتوانید با بهره مندی از حضور بهترین اساتید آواز کلاسیک و پاپ ، آموزش  خود را شروع نمایید.آواز کلاسیک و پاپ

آموزش آواز به سبک کلاسیک

در آموزش آواز به سبک کلاسیک بر روی اصول و مبانی موسیقی بیشتر از هر نکته ای تاکید می‌شود. اساتید این حوزه بر این محور آموزش‎های خود را استوار کرده‎اند که با دانستن جزییات و تئوری موسیقی به طور کامل هنرجو می‎تواند درک درست و کاملی از این سبک داشته باشد. در بسیاری از موارد آموزش این سبک به همراه ساز پیانو صورت می گیرد تا هنرجو درک کانل تری نسبت به این سبک و نحوه اجرا داشته باشد.اگر قصد دارید این سبک را آغاز کنید، باید بدانید که در این سبک صداسازی و سولفژ بسیار مهم است. اگر هنرجو به سولفژ مسلط باشد، می‎تواند اصول و تکنیک این سبک را به خوبی یاد بگیرد. بعد از آموزش کامل و اصولی تئوری موسیقی به همراه سولفژ در ادامه نحوه درست تنفس دیافراگمی و مهارت‎های مربوط به خواندن به هنرجو آموزش داده می‎شود.  

در آموزش آواز به سبک پاپ

در آموزش آواز به سبک پاپ ،تئوری موسیقی و صداسازی در کنار اصول اصلی خواندن آموزش داده می‌شود. بسیاری از اساتید این سبک برای آموزش در کلاس از آهنگ‎ها و قطعه‎های معروف استفاده می‎کنند. نکته‎ای که در انتخاب آهنگ در نظر گرفته می‎شود این است که این آهنگ‌‎ها به گوش هنرجو آشنا باشند. در کلاس‎های این سبک معمولا از ساز هنگام تدریس استفاده می‎شود. در واقع استاد برای این‎که مفاهیم را به خوبی به هنرجو آموزش دهد و ریتم و موارد دیگر را به او بیاموزد از ساز استفاده می‌کند. اگر هنرجو بتواند در کنار آموزش این سبک ساز نیز یاد بگیرد، می‎تواند در مسیر آموزشش بسیار مفید و کاربردی باشد.به طور معمول این سبک به همراه گیتار به دلیل قابلیت‎های بسیاری که این ساز دارد می‌تواند به خوبی با آواز همراه شود و روند پیشرفت بهتری داشته باشد.