آواز خواندن از چه سنی مناسب است؟

بسیاری از افراد دوست دارند در سنین پایین برای یادگیری آواز اقدام کنند اما یک موضوعی که بیشتر مواقع ایجاد می شد این است که آیا صدای خواننده ها با افزایش سن تغییر می کند و یا

آواز خواندن از چه سنی مناسب است؟ در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام این موضوع را بررسی نموده ایم.با ما همراه باشید.

آواز خواندن از چه سنی مناسب است؟

برای آواز خاندن سوالاتی همچون :آیا صدای خوب با افزایش سن به وجود می آید؟  در چه سنی خواننده ها به اوج صدای خوب خود دست پیدا می کنند؟ آیا بلوغ در صدا و آواز خواندن تاثیر گذار است؟ و ... وجود دارد.

در جواب سوال بالا باید گفت صدای انسان های توسط عوامل مختلفی تغییر می کند. افزایش سن سبب تغییرات مختلفی مانند تغییرات جسمی، بلوغ و … می شود. که همگی در تغییرات صدا تاثیر گذار هستند.اما این موضوع دلیل نمی شود که شروع آموزش را به تعویق بیندازید.

صدای انسان های در زندگی به روش های مختلفی تغییر می کند و نمی توان زمان دقیقی را برای رسیدن اوج صدای مناسب و یا شروع خوانندگی تعیین کرد. بلوغ در افراد در یک زمان مشخص اتفاق نمی افتد و در هر فرد متفاوت است. بنابراین می توان اینگونه گفت که سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای در افراد متفاوت است، زیرا افراد با استفاده از تجربه های که بدست می آورند و همچنین تمریناتی که در سالهای مختلف انجام می دهند سبب بهبود صدای خود می شوند و این تجربه ها بستگی به استعداد های افراد نیز دارد که همین موضوع سبب می شود تا سن مناسب برای شروع خوانندگی حرفه ای در افراد مختلف، متفاوت باشد.

آیا صدای خواننده ها با افزایش سن تغییر می کند

پیرشدن هیچگونه بهبودی را در صدای شما به وجود نخواهد آورد. در حقیقت چیزی که در بهبودی صدای شما تاثیر گذار است تجربه و تمرین های است که به مرور زمان به شما یک صدای زیبا خواهند بخشید.

عوامل و متغیر های زیادی روی صدا خوانندگی شما تاثیر گذار است که یکی از مهمترین آنها سن است. سن فقط بر نحوه عملکرد تارهای صوتی شما تاثیر گذار نیست بلکه روی تکنیک های آواز و توانایی های شما نیز تاثیر گذار است. برای اینکه بیشتر با سن مناسب برای شروع خوانندگی آشنا شویم باید به مساله مهم یعنی بلوغ در افراد توجه زیادی کنیم.

معمولا صدای آواز شما در دوران بلوغ (اوایل بزرگسالی) تغییر خواهد کرد؛ اما این تنها تغییر صدا در زندگی افراد نخواهد بود بلکه با افزایش سن شما تجربه و تمرین های شما نیز در خوانندگی افزایش می یابد و همین امر سبب بهبودی صدای شما خواهد شد. با گذشت زمان و افزایش تجربه، یادگیری تکنیک های آواز جدید، اجرا های قوی تر و … بدست می آید. بلوغ و یا بزرگسالی اولیه یک نقطه عطف به شمار می رود زیرا صدا در هنگام بلوغ کاملا توسعه می یابد.

نتیجه

بنابراین می توان گفت که سن مناسب برای شروع خوانندگی بعد از بلوغ است یا به عبارت دیگر یکی از زمان های مناسب برای شروع خوانندگی، زمان بعد از بلوغ (بزرگسالی اولیه) است. اما آموزش آن را از هر زمانی می توانید آغاز کنید تا با تمرین و بالا بردن دانش خود به نتیجه بهتری برسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.