آموزش موسیقی کودک

آموزش موسیقی کودک

بسیاری از والدین با آگاهی از فواید موسیقی برای کودکان ؛ در پی آموزش درست و اصولی موسیقی کودک به آن ها هستند که یا به شیوه های خصوصی و یا در آموزشگاه موسیقی برای فرزندشان فضای آموزشی مناسبی فراهم آورند که البته بسیار مطلوب است ولی ما چگونه به کودکان موسیقی بیاموزیم.

موسیقی کودک حوزه ای از آموزش موسیقی است که علاوه بر آموزش های اصولی ؛ شیوه های درست آموزشی را بررسی و ارئه می دهد .

در واقع این حوزه از زمانی به وجود آمد که حساسیت های کار با کودکان به خصوص در حیطه موسیقی که از اصلی ترین موضوعات آموزشی است بیشتر درک شد.

آموزش موسیقی به کودک

موسیقی و بازی

موسیقی و بازی از مواردی هستند که در درمان بعضی از اختلالات روحی و روانی کودکان مؤثر است. موسیقی درمانی در کودکان باعث تغییردر خلق و خو می‌گردد و زمینه بهبود رفتارهای فردی، اجتماعی، اعتماد به نفس، و حتی ذرمان لکنت زبان   و افزایش هوش آنان خواهد شد.

به همین دلیل عده ای درصدد برآمدند تا شیوه ای اصولی و کار آمد را برای آموزش موسیقی کودک ارایه نمایند که هم آموزش پایه را شامل شود وهم به رشد و شکوفایی استعداد موسیقی در کودکان کمک کند.

آموزش موسیقی به کودک

محققان دانشگاه برکلی معتقدند سن مناسب برای شروع موسیقی کودک بین سنین دو تا سه سال و نیم است و سن شروع نواختن سازهای ابتدایی از سه سال و نیم تا پنج سالگی بوده و سن شروع نواختن سازهای جدی از ۵ سال به بالا می باشد.

جالب است بدانید که موسیقی سه بخش مهم از توانایی های کودک را که شامل عقل، احساس و جسم اوست به صورت همزمان به تکاپو می اندازد.

تحقیقات نشان می دهد گوش دادن به موسیقی ؛  کودکان را باهوش تر می کند این بدان معناست که اگر کودکان را از سنین پایین در معرض موسیقی قرار دهید به روند رشد ذهنی آنها  کمک زیادی کرده اید.

تدریس در آموزشگاه موسیقی الهام

با توجه به آنچه که گفت شد، ما در آموزشگاه موسیقی الهام بهترین شرایط را برای تدریس موسیقی کودک فراهم آورده ایم تا زمینه ای مناسب برای تعلیم کودکان ارائه شود.این آموزشگاه به عنوان بهترین اموزشگاه موسیقی نارمک در تمامی زمینه های موسیقی و ساز آماده ارائه بهترین خدمات توسط اساتید برجسته می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.