آشنایی با ساز فلوت آلتو

همانطور که میدانید فلوت یکی از سازهای قدیمی اسن که در ابتدا با عاج ساخته می شد.رفته رفته این ساز پیشرفته تر شد و اکنون دارای مدل های مختلفی می باشد.در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با فلوت آلتو آشنا شوید.

فلوت

ساز فلوت قدیمی‌ترین ساز شناخته شده جهان است. فلوت‌های باستانی که اخیرا از اعماق زمین کشف شده‌اند، طبق تشخیص باستان شناسان، همگی از جنس استخوان بوده‌اند و غالبا توسط مصری‌ها و یونانیان باستان مورد استفاده قرار می‌گرفتند. هرچند نوع و عملکرد این فلوت‌ها با انواع فلوت که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت بودند.

فلوت آلتو (Alto flute)

اینفلوت سازی است از خانواده سازهای بادی چوبی  و از سازهای ارکستر سمفونیک است. همانطور که از معنای پسوند آلتو مشخص است، در مقایسه با فلوت صدای بم‌تری تولید می‌کند.

انگشت‌گذاری آن مشابه با فلوت معمولی است  و صدای مخملی و تُن گرم آن، علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است این نوع فلوت یک ساز انتقالی است و صدای آن یک فاصله چهارم موسیقایی، بم‌تر از نت نوشته شده می‌باشد.

آشنایی با ساز فلوت آلتو

ساختار ساز

قطر، طول و وزن فلوت آلتو در مقایسه با فلوت بیشتر است و برای رسیدن به کیفیت صدای خوب، به هوا یا به عبارتی نفس بیشتری نیاز دارد.

این ساز به صورت تکنوازی یا به همراه سازهای دیگر نواخته می‌شود. اگرچه در ابتدا ممکن است با دیدن ساختمان کامل و پیشرفته فلوت، فراگیری و نواختن آن اندکی دشوار به نظر برسد، ولی مطمئن باشید که با کمی پشتکار و علاقه می‌توانید نواختن آن را آغاز کنید.

همانطور که گفته شد فلوت آلتو نوعی فلوت است که یک چهارم (نیم اکتاو) پایین تر از فلوت معمولی صدا دارد. بلند تر از فلوت معمولی است و بعضی اوقات فلوت های آلتو در انتهای بالایی بخشی خمیده دارند .

آنها معمولاً از نیکل ، برنج روکش نقره ای یا نقره ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.