آشنایی با بانو سیمین آقارضی

سیمین آقارضی درمنی  موسیقی دان و نوازنده شاخص ساز قانون می باشد.در ادامه این بخش از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این بانوی هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی سیمین آقارضی

سیمین آقارضی  در آذر ماه سال ١٣١٧ خورشیدی و در تهران چشم به  جهان گشود.

وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی وارد هنرستان موسیقی شد وبا ورود به هنرستان موسیقی، نخستین گام‌های آموختن را برداشت.

اشتیاق وافر او به موسیقی سبب شد از همان کودکی پس از سپری کردن دوره ابتدائی به هنرستان موسیقی ملی راه یابد او در ادامه، در مخضر اساتید بزرگ موسیقی ایران به آموختن موسیقی پراخت.

سیمین آقارضی
سیمین آقارضی

نام برخی از اساتید او:

با بهره گیری از آموزش های هنرمند فقید محمود ذوالفنون،ردیف های ویولن را به طور کامل نزد استاد زنده یاد ابوالحسن خان صبا آموخت.او تنها بانوی به کمال رسیده مکتب این بزرگمرد است.

پیانو را نزد استاد جواد معروفی، قانون را نزد استاد مهدی مفتاح، آواز را از استاد غلامحسین بنان و تنبک را نزد استاد حسین تهرانی فراگرفت.

علاوه بر سازهای نامبرده وی با نواختن رباب،بربط،قیچک و کمانچه نیز آشنایی کامل دارد.

با بسیاری از نام آوران برجسته موسیقی این سرزمین کهن همچون پرویز یاحقی،علی تجویدی، حبیب الله بدیعی ،همایون خرم،حسین تهرانی،یوسف یوسف زاده،سیروس حدادی،محمد موسوی،سیاوش زندگانی،امیرناصر افتتاح،آبتین اجلالی و...همراهی و همنوازی داشته است.

همچنین وی با بسیاری از ارکسترهای بزرگ مانند ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر خالقی به رهبری روان‌شاد روح الله خالقی همکاری داشت و با بسیاری از اساتید همچون پرویز یاحقی  ؛ علی تجویدی،حبیب اله بدیعی ،همایون خرم، حسین تهرانی، یوسف یوسف زاده و .... همکاری و اجرا داشته است.

درگذشت

سیمین آقارضی دوشنبه بیست و یکم دی ماه ۱۳۸۸ به علت کهولت سن و بیماری در سن ۷۱ سالگی درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.