موسیقی کودک

اسلایدر-موسیقی کودک

آموزشگاه موسیقی الهام با در دست داشتن بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین مرکز آموزش موسیقی کودک (ارف) در شرق تهران، امکان آموزش حرفه‌ای، سالم و پرنشاط موسیقی را برای کودکان فراهم نموده است. برای آشنایی با اساتید موسیقی کودک آموزشگاه الهام از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

فرقی ندارد که کودک شما محمدرضا شجریان بعدی باشد یا یک قطعه موسیقی را در تنهایی برای خود زمزمه کند. به هر حال، او از آموزش موسیقی بهره زیادی خواهد برد. تحقیقات نشان می‌دهد یاد گیری دو، ر، می‌ها در مقایسه با الفبا، به مراتب ذهن کودک را بیشتر فعال میکند.

باید توجه داشت که یادگیری موسیقی برای کودکان، فقط نواختن چند آهنگ نیست! محققین به این نتیجه رسیده‌اند که یادگیری موسیقی، فراگیری مهارت‌ها و موضوعات دیگر را برای کودک آسان‌تر می‌کند. همچنین در بین کودکان ۲ تا ۹ سال، یادگیری موسیقی منجر به تحریک و تقویت قسمت‌هایی از مغر می‌شود که کنترل زبان را برعهده دارد، در نتیجه یادگیری زبان و مهارت‌های کلامی را برای کودک آسان‌تر می‌کند. از طرفی تحقیقات نوروساینتیست‌ها بر روی مغر کودکان نشان می‌دهد که یادگیری موسیقی باعث می‌شود آنان از مغز خود بیشتر کار بکشند و این به مرور باعث بهبود کارکرد مغز می‌شود. همچنین کودکانی که در معرض یادگیری موسیقی قرار می‌گیرند، توانایی‌ حل مسائل ریاضی را بیشتر در خود پرورش می‌دهند.