اساتید

فرهاد بادپا
دف / تنبک / سازهای کوبه‌ای / ریتم
فرهاد بادپا متولد تهران، در ابتدا علاقه‌مند به ساز پیانو شد و چند صباحی را به فراگیری این ساز اختصاص داد. آموختن موسیقی را از سال ۱۳۶۷ با ساز تنبک به صورت جدی شروع و در مکتب بهمن رجبی تنبک نوازی را آغاز کرد و پس از مدتی شیوه دف‌نوازی مرحوم خلیفه میرزا آغا غوثی را سرلوحه خویش قرار داد و پس از چندین سال زندگی و فعالیت در این حوزه، دوره‌های ریتم‌شناسی و هم‌نوازی را خدمت مرحوم استاد کامران داروغه، کمانچه نواز شیرین پنجه فرا گرفت. تحقیق و فعالیت در وادی هنر و چاپ بیش از صد مقاله در این حوزه از دیگر فعالیت‌های ایشان است. وی تا به حال اجراهای متعددی در داخل و خارج کشور داشته‌اند.
علیرضا راستین‌فر
تار / سه‌تار / آواز سنتی
علیرضا راستین فر آهنگساز، نوازنده، مدرس و محقق موسیقى متولد همدان است. وى تار را نزد استادان هوشنگ ظریف، محمدرضا لطفى و کیوان ساکت فرا گرفت. راستین فر نزد استاد ظریف، ردیف موسى خان معروفى و قطعات کلاسیک موسیقى ایرانى شامل قطعات على اکبر شهنازى، جلیل شهناز، درویش خان، رکن الدین خان مختارى، على نقى وزیرى، فرامرز پایور و دیگران را به پایان برد و موفق به اخذ دستخط تأییدیه از آن استاد بزرگوار شد. نزد استاد لطفى، وى ردیف میرزا عبدالله و تصانیف قدیمى را فرا گرفت و قطعات حسین علیزاده، یوسف فروتن، سعید هرمزى، درویش خان، و صبا را نزد مسعود شعارى آموخت. وى همچنین نزد کیوان ساکت قطعات على نقى وزیرى را نواخت. راستین فر تنبور را نیز نزد استاد مرادى و یکى از شگردان وى فرا گرفت و با ردیف آوازى و ظرائف خوانندگى نزد آقایان شیخ الاسلام، رامبد صدیف، حاتم عسگرى فراهانى آشنا شد و موفق به اخذ دستخط تأییدیه از او گشت. نزد ارشد طهماسبى، وى قطعات قدیمى، جدید، تصانیف، قطعات حسین علیزاده و ردیف‌هاى استاد عبدالله دوامى و میرزا عبدالله را گذراند، ردیف‌هایى که به همراه قطعات حبیب سماعى نزد مجید کیانى نیز آموزش دید. به عنوان محقق موسیقى، راستین‌فر ردیف رامبد صدیف را آوانگارى نموده، در ثبت ردیف موسیقى ملى ایران در یونسکو همکارى کرده و آثار درویش خان را جمع‌آورى و تدوین نموده است. به عنوان نوازنده و آهنگساز، وى در کنسرت‌هاى مختلفى در داخل و خارج ایران و آلبوم‌هایى چون در «مسیر فصل‌ها»، «گمگشته»، «حکایت عشق» و «شب و خاموشى»، نوازندگى و آهنگسازى نموده است. به عنوان مدرس موسیقى، وى علاوه بر تدریس در آموزشگاه هاى گوناگون، مسئول کانون موسیقی فرهنگسراهاى انقلاب و قانون است. روش تدریس او فایل‌بندى ردیف-دستگاهى بر اساس دوره هاى مبتدى، متوسط و عالى است که شامل تصانیف، رنگ‌ها و چهارمضراب‌ها است. وى همچنین در کلاس هاى خود با توجه به محتوى واقعى و روح ردیف، به تحلیل ردیفِ سازى و آوازى و دانگ‌هاى مشترک پرداخته و شاگردانش را با تاریخ و فلسفه موسیقى بیشتر آشنا مى کند.

پریسا کرمی
سه تار
پریسا کرمی متولد ١٣۶۴ در تهران است. او موسیقی را در نوجوانی با فراگیری تمبک نزد عموی خود آغاز کرد و سپس سه تار را به عنوان ساز اصلی خود برگزید. در این مسیر از اساتید دانشگاه هنر،آذر زرگریان و بهرام جمالی بهره برد و سپس در کلاس های مسعود شعاری،داریوش طلایی و تحلیل ردیف شادروان محمدرضا لطفی شرکت کرد. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر است و تا کنون تکنوازی هایی در دانشگاه هنر و تهران و خانه ی هنرمندان داشته است. او هم چنین با ارکستر فیلارمونیک مورگنلند به رهبری نادر مشایخی همکاری داشته است. از تالیفات او می توان به بخش مبانی نظری موسیقی ایران در کتاب "اطلاعات عمومی موسیقی" تالیف محمدرضا آزاده فر اشاره کرد. هم اکنون در دانشگاه علمی کاربردی به تدریس دروس نظری موسیقی ایران و ساز تخصصی می پردازد.
علیرضا بشردوست
سنتور
علیرضا بشردوست متولد ۱۳۶۱ است. وی یادگیری ساز سنتور را از ١٣٧٢ نـزد اسـتـاد غـلامرضـا مـشایـخـی آغاز نمود و دوره‌های ردیـف نـوازی را از ایشـان فرا گرفت. وی در سال سال ۱۳۸۵ برای تکمیل دوره‌های عالی و فوق عالی، نزد استاد اردوان کامکار رفت و در این بین از محضر اساتیدی چون پشنگ کامکار و هوشنگ کامکار نیز بهره برد. اجرای کنسرتهای متعدد در داخل و خارج از کشور با گروههای مختلفی همچون سایه‌سار، آوای ماندگار، آوای عندلیب (کردی)، تال و گهر (لری)، ارکستر آکادمیک تهران، ارکستر حسنخانی و غیره در کارنامه هنری او به چشم می‌خورد. وی همچنین در ضبط چندین موسیقی فیلم و آلبوم همچون نگاه آشنا، روزهای خوب، برای تویی که نمی شناختمت و... همکاری داشته است. بشردوست از سال ١٣٨١ تدریس را به طور جدی آغاز نمود و تا کنون با آموزشگاههای متعددی از جمله الهام، ملودی باران، پایداری و خوش‌نواز و ...همکاری داشته است.

روژین اردلان
سنتور
روژین اردلان متولد ۱۳۶۷ تهران است. وی فراگیری موسیقی با ساز سنتور را از سال ۱۳۷۴ نزد آقای پژمان طاهری آغاز نمود و تکمیل آموزش سنتور و ردیف‌نوازی و فراگیری شیوه‌ی سنتورنوازی معاصر را نزد استاد اردوان کامکار ادامه داد. او از سال ۱۳۸۷ دوره‌ی کامل دف‌نوازی را نیز نزد استاد بیژن کامکار به پایان رساند و دروس تئوری موسیقی و هارمونی را نزد استاد هوشنگ کامکار گذراند. اردلان تدریس موسیقی را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرد. او در جشنواره‌ی موسیقی شمسه ۱۳۹۱ به عنوان نوازنده و سرپرست گروه سنتورنوازان (گروه تقدیرشده از سوی داوران در این جشنواره) شرکت نمود.
پرستو قنبری
سنتور
پرستو قنبری متولد ١٣۵٩ است .او ساز تخصصی خود، سنتور، را از سال ١٣٧۴ نزد استاد غلامرضا مشایخی آغاز نمود و سپس موفق به گذراندن دوره های عالی اساتید فرامرز پایور، ابوالحسن صبا، پرویز مشکاتیان و ردیف میرزاعبدالله گردید. او همچنین از سال ١٣٨٢ به فراگیری دوره های موسیقی کودک تحت نظر اساتید نزهت امیری، مسعود نظر، لیدا مهرادپی و ندا نصیری پرداخت و از سال ١٣٨٢ تا کنون با فرهنگسرای اشرای، خانه فرهنگ صدف و... و آموزشگاه هایی همچون نی‌لبک، ارف، الهام و... در زمینه تدریس سنتور و موسیقی کودک همکاری داشته است. پرستو قنبری کنسرت های تکنوازی و گروه نوازی متعددی در مراکز فرهنگی و هنری داشته است و موفق به کسب رتبه ویژه دو جشنواره موسیقی محلی گشته است.

حمید رضا عرب
نی
حمید رضا عرب در سال ۱۳۶۰ در خانواده‌ایی موسیقی‌دان متولد شد. وی نوازندگی را از هفت ساله‌گی نزد پدر خود شروع کرد و ردیف‌های موسیقی ایرانی را از یازده سالگی فرا گرفت. وی از سال ۱۳۸۰ تاکنون نوازندگی عالی موسیقی را زیر نظر استاد محمد کیانی‌نژاد فرا می‌گیرند. او تاکنون اجراهای متعددی به صورت تک‌نوازی نی و همچنین همکاری با گروههای متعدد هنری و برگزاری کنسرت‌های مختلف داشته است. از سال ۱۳۸۲ تاکنون وی به تدریس نی در آموزشگاه‌های متعددی از جمله الهام، آوای شرقی، سفیر، سرنا، رنسانس، نیستان، نوای ماندگار، خوش نواز و .... پرداخته است. وی همچنین تدریس در دانشکده موزیک ارتش و فعالیت‌های آهنگسازی را نیز اخیراً شروع کرده است. روش تدریس او شامل کتاب شیوه نی‌نوازی، تألیف استاد کیانی‌نژاد، کتاب ردیف موسیقی ایرانی عبدالله دوامی تألیف استاد کیانی‌نژاد و آموزش تکنیک‌های مختلف نفس‌گیری و تخلیه نفس است و همچنین دوره عالی صداسازی نی توسط وی با بهره‌گیری از کتاب «صدای خود را آزاد کنید» تألیف راجرز لاو انجام می‌پذیرد.
سالار غفاربجوئی
کمانچه
سالار غفاربجوئی؛ متولد سال ۱۳۶۷ در تبریز است. وی فراگیری موســیـقی را در سن ۱۲ سالگی با ساز کمانچه آغاز نمود و از سال ۱۳۸۴ شروع به یادگیری ساز ویلن سل کرد. وی این ساز را نزد اساتیدی چون سعید گوگردچی، فضل الله رضایی و آیدین احمدی نژاد فراگرفت و در مستر کلاس های وولفگانگ بوکسبااوم در وین و لِو اِوگرافوو در تهران شرکت کرد. او تا کنون با ارکستر زهی و سمفونیک تبریز، ارکستر پارسیان و ارکستر مجلسی تهران همکاری نموده و در سال ۱۳۸۸ در جشنواره سازهای زهی تبریز در مقام اول را به دست آورده است. وی از سال ۹۲ با ارکستر فیلارمونیک تهران همکاری میکند. او اجرا در تبریز و تهران به همراه کوارتت زهی کادانس و کسب مقام سوم در بخش گروه نوازی سازهای غربی جشنواره موسیقی فجر در سال ۸۹ و رتبه دوم در سال ۹۱ به همراه این گروه و همچنین برگزاری کنسرت پژوهشی برای ساز ویلنسل در مجتمع فرهنگی تبریز در سال ۱۳۸۹ را در رزومه خود دارد.